Всесвітній день науки

Всесвітній день науки за мир і розвиток

10 листопада кожного року відбувається міжнародне святкування події Всесвітній день науки за мир і розвиток (World Science Day for Peace and Development). Цей день підкреслює важливу роль науки в суспільстві та необхідність залучення широкої громадськості до обговорення нових наукових проблем. Він також підкреслює важливість і актуальність науки в нашому повсякденному житті. Започаткувати таке свято вирішили у 1999 році на Всесвітній науковій конференції в Будапешті, проте офіційне підтвердження події відбулося у 2001 році на генеральній конференції ЮНЕСКО.

Перший Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку відзначався в усьому світі 10 листопада 2002 року під егідою ЮНЕСКО. У святкуванні взяли участь багато партнерів, таких як урядові, міжурядові та неурядові організації, національні комісії ЮНЕСКО, наукові та дослідницькі установи, професійні асоціації, засоби масової інформації, викладачі природничих наук та школи.

Тісніше пов’язуючи науку з суспільством, Всесвітній день науки за мир і розвиток має на меті забезпечити інформування громадян про розвиток науки. Він також підкреслює роль, яку відіграють науковці в розширенні нашого розуміння дивовижної, тендітної планети, яку ми називаємо домом, і в тому, щоб зробити наші суспільства більш стійкими.1

Цей День дає можливість мобілізувати всіх учасників навколо теми науки на служіння миру та розвитку – від урядовців до засобів масової інформації та учнів шкіл. ЮНЕСКО наполегливо закликає всіх приєднатися до відзначення Всесвітнього дня науки за мир і розвиток, організувавши власний захід або діяльність у цей день.

Тема 2023 року: Розбудова довіри до науки

Роль науки у формуванні нашого спільного майбутнього може бути виконана лише тоді, коли існує довіра до науки. Саме довіра до науки сприяє розробці та застосуванню науково обґрунтованих рішень для вирішення багатогранних проблем нашого світу. Довіра до науки – це складне питання. Вона впливає на те, як працюють науковці та як наука сприймається суспільством. Крім того, зміцнення довіри до науки сприяє прийняттю науково обґрунтованих політичних рішень та підтримці суспільством їх впровадження.

Всесвітній день науки має важливі місії: інформувати суспільство про вагому роль науки, посилити увагу до наукової діяльності, заохотити країни світу до колективного використання наукових досягнень, поширювати науку заради гарного майбутнього, використовувати знання на благо суспільного розвитку та миру тощо.

Протягом тижня, на який припадає 11 листопада відзначається Міжнародний тиждень науки та миру.

Цікаві факти про життя та діяльність видатного фізика прочитайте у статті Містер Фейнман – видатний фізик та великий жартівник

У День науки організовується багато різноманітних заходів, які долучають простих людей з різних верств населення до цікавих знань в різних галузях. Вчені мають гарну можливість зустрітися та поспілкуватися один з одним, що позитивно впливає на науку в цілому.

А ще відзначають Міжнародний день жінок і дівчаток в науці

Почитайте історію виникнення подій та дізнайтесь – ким були перші жінки, що зробили вагомий внесок в науку, та який відсоток жінок-науковців в Україні.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.un.org/en/observances/world-science-day []
Позначки:
Copy link