Міжнародний день модельної залізниці

Міжнародний день модельної залізниці

Міжнародний день модельної залізниці (International Model Railroading Day) відзначається 2 грудня.

А ще відзначають:
🚂 День залізничника України
Почитайте та дізнайтеся – коли і ким було сконструйовано перший паротяг, яка магістраль є найдовшою у світі, а яка – найвисокогірнішою.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Міжнародного дня модельної залізниці

У кінці XIX ст. брати Ойген та Карл Меркліни, власники німецької компанії з виробництва іграшок, вперше представили на Лейпцизькому ярмарку залізницю у мініатюрі. Це був локомотив з вагонами, який завдяки вбудованому годинниковому механізму розвертався на коліях у формі вісімки. Новинка відразу ж стала предметом інтересу дітей та дорослих.

Поступово макети потягів удосконалювались, набуваючи популярності у всьому світі. Понад століття для багатьох іграшка була бажаним подарунком на Різдво, а гра у залізницю переросла у хобі.

Мета події

Спільне захоплення залізничною мініатюрою зближує декілька поколінь. Для дітей це іграшка, яка розвиває уяву та творче мислення, а дорослим вона приносить насолоду від проведеного часу за улюбленою грою.

Сьогодні комп’ютерні ігри дещо потіснили залізничний моделізм. Щоб повернути визнання залізниці в мініатюрі, яке вона заслуговує, та надихнути нових фанатів на це хобі, з ініціативи німецької телепередачі про залізничні подорожі та європейської спільноти моделістів залізниць було встановлено щороку 2 грудня відзначати Міжнародний день модельної залізниці.

Позначки:
Copy link