Міжнародний день баскської мови

Міжнародний день баскської мови

Щороку 3 грудня відзначається Всесвітній день баскської мови або еускари.

Схожі події:
🗣 День української писемності та мови
🗣 День китайської мови
🗣 День есперанто

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Міжнародний день баскської мови в історії

Дата ця була затверджена у 1948 році Товариством Баскських Досліджень у пам’ять про святого Франциско Хав’єра – найбільш успішного та відомого християнського місіонера за версією католицької церкви, який був баском за походженням та останні свої слова перед смертю сказав рідною мовою. Офіційно це свято було затверджене у 1995 р. урядом Країни Басків і Королівською академією баскської мови, яка стежить за її збереженням.

Унікальність та походження баскської мови

Еускара разом з кастильською, каталонською та галісійською мовами входить до групи основних мов, якими розмовляють у сучасній Іспанії. Унікальність цієї мови полягає в тому, що вона не належить ні до індоєвропейської мовної групи, ні до інших груп, а утворює окрему «сім’ю». 

Походження баскської мови – загадка, вона не схожа на мову жодної з країн-сусідів. Все це стало причиною для висунення декількох гіпотез походження euskara. За однією з них, у мови басків є схожість з грузинською, тому частина світових лінгвістів вважає, що еускара має спільне коріння з мовами Кавказу. 

  • Французи називають мову своїх сусідів однією з найважчих на планеті. Існує навіть приказка, що колись її вивчав сам диявол, але за 7 років вивчив тільки 3 слова і ті неправильно.
Позначки:
Copy link