Міжнародний день амброзії

Міжнародний день амброзії

Щороку в останню суботу червня у світі відзначається Міжнародний день амброзії (International Ragweed Day). Цю подію проголосила Генеральна Асамблея ООН у 2011 році.

У 2024 році Міжнародний день амброзії відзначається 29 червня.
Схожі події:
🌾 Всесвітній день боротьби з алергією
🌾 Всесвітній день боротьби проти астми і алергії
🌾 День алерголога

Амброзія – квітуча загроза

Для багатьох мешканців планети пилок рослини в період цвітіння є дуже небезпечним. Він провокує виникнення алергічних реакцій у людей, які схильні до них, та приступи бронхіальної астми в астматиків. Амброзія спричиняє загрозу і господарській діяльності людини, особливо в сільському господарству.

  • Вчені стверджують, що проблеми зі здоров’ям через амброзію недооцінюються та довели, що швидке розповсюдження рослини може призвести до збільшення кількості людей, схильних до алергії. У Європі налічується 20% хворих цією хронічною недугою.

Якщо не будуть прийматися заходи щодо викорінення рослини, то до 2050 року концентрація її пилку в Європі збільшиться учетверо, а до 2025 року – у кожного другого європейця проявлятимуться різні алергічні реакції.

Мета Міжнародного дня амброзії

Відзначення Міжнародного дня амброзії – це заклик звернути увагу на глобальні проблеми, які спричиняє рослина та впровадити рішучі дії у боротьбі з нею. Згадки по всьому світу про амброзію саме в цей день допомагають ретельно підготуватись до боротьби з нею, адже початок цвітіння рослини припадає на середину липня.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про амброзію

Амброзія цікаві факти
Позначки:
Copy link