Міжнародний день поінформованості про сколіоз

Міжнародний день поінформованості про сколіоз

З 2013 року щороку проводиться святкування Міжнародного дня поінформованості про сколіоз (International Scoliosis Awareness Day), який припадає на останню суботу червня. Ініціаторкою дати виступила Асоціація сколіозу Великобританії.

У 2024 році Міжнародний день поінформованості про сколіоз відзначається 29 червня.

Схожі події:
✔️ Міжнародний день подіатрії
✔️ Всесвітній день хребта
✔️ Всесвітній день людей з деформацією стопи (Всесвітній день клишоногості)
✔️ День фізіотерапевта

Подію започаткували для об’єднання людей, які постраждали від цієї недуги, підвищення обізнаності та розуміння суспільства про вплив захворювання на організм та наслідки, які воно може спричинити.

Сколіоз – підкрався несподівано

Викривлення хребта вважають підступною хворобою. На початковій стадії вона непомітна, тому більшість пацієнтів не звертається до спеціалістів відразу. Здебільшого сколіоз починає прогресувати в 10-15 років у зв’язку з невідповідністю розвитку кісткових та м’язових тканин у цьому віці.

За результатами проведених досліджень, які проводились в 10 східноєвропейських країнах у 2015-2018 рр., в Україні у 23% дітей є проблеми з викривленням хребта. Це найгірша ситуація серед країн, які досліджувались. В середньому у світі рівень захворюваності на сколіоз знаходиться в межах 15-17%.

Мета Міжнародного дня поінформованості про сколіоз

Ініціатори відзначення події вважають, що інформування населення щодо профілактики та раннього виявлення хвороби допоможуть зберегти здоров’я та уникнути ускладнень.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link