Міжнародний день поінформованості про сколіоз

Міжнародний день поінформованості про сколіоз

З 2013 року щороку проводиться святкування Міжнародного дня поінформованості про сколіоз, який припадає на останню суботу червня. Ініціаторкою дати виступила Асоціація сколіозу Великобританії.

У 2024 році Міжнародний день поінформованості про сколіоз відзначається 22 червня.

Схожі події:
✔️ Міжнародний день подіатрії
✔️ Всесвітній день хребта
✔️ Всесвітній день людей з деформацією стопи (Всесвітній день клишоногості)
✔️ День фізіотерапевта

Подію започаткували для об’єднання людей, які постраждали від цієї недуги, підвищення обізнаності та розуміння суспільства про вплив захворювання на організм та наслідки, які воно може спричинити.

Сколіоз – підкрався несподівано

Викривлення хребта вважають підступною хворобою. На початковій стадії вона непомітна, тому більшість пацієнтів не звертається до спеціалістів відразу. Здебільшого сколіоз починає прогресувати в 10-15 років у зв’язку з невідповідністю розвитку кісткових та м’язових тканин у цьому віці.

За результатами проведених досліджень, які проводились в 10 східноєвропейських країнах у 2015-2018 рр., в Україні у 23% дітей є проблеми з викривленням хребта. Це найгірша ситуація серед країн, які досліджувались. В середньому у світі рівень захворюваності на сколіоз знаходиться в межах 15-17%.

Мета Міжнародного дня поінформованості про сколіоз

Ініціатори відзначення події вважають, що інформування населення щодо профілактики та раннього виявлення хвороби допоможуть зберегти здоров’я та уникнути ускладнень.

Позначки:
Copy link