День алерголога

Щороку 16 жовтня у світі відзначається День алерголога.

Схожі події:
🩺 Всесвітній день боротьби з алергією
🩺 Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Що таке алергія?

Вперше термін «алергія» з’явився у 1906 році, ввів його в ужиток лікар-педіатр Клеменс Фон Пірке. Він помітив у деяких своїх пацієнтів-дітлахів симптоми, причиною яких могли бути речовини з довкілля – пилок рослин, спори плісняви, їжа, пил тощо. Ці речовини отримали назву «алергени». Саме у день народження Клеменса і відзначається ця дата.

ВООЗ визнала алергію хворобою поточного століття. Лікарі-алергологи всього світу стурбовано відзначають прискорені темпи росту чисельності хворих на алергію. Лише за останні 30 років їхня кількість збільшилася у 8 разів і це не вважають межею. Прогнози – невтішні, масштаби хвороби будуть поширюватися через глобальне потепління, зростання використання продуктів хімічної промисловості, забруднення повітря, широкого використання з раннього віку антибіотиків для лікування та багато інших факторів. 

Мета створення Дня алерголога

Мета Всесвітнього дня алергологів – привернути увагу суспільства до цієї небезпечної хвороби, збільшити поінформованість про симптоми захворювання, його профілактику та лікування.

Позначки:
Copy link