Католицьке свято Різдва Пресвятої Діви Марії

Свято Різдва Пресвятої Діви Марії

8 вересня віряни Західних і більшості Східних християнських церков святкують Різдво Пресвятої Діви Марії. Зазвичай церква не відзначає земні дні народження святих. Але є винятки, серед яких два великих церковних свята – Різдво Богородиці та Іоанна Хрестителя. Віряни святкують їхнє земне та небесне народження.

Схожі події: Покрова Пресвятої Богородиці та Покладення Пояса Пресвятої Богородиці

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У Євангелії мало відомостей про народження Марії. Вперше про неї написав святий Матвій і назвав її Матір’ю Спасителя на початку генеалогії Христа. Дата народження Марії ґрунтується на книзі-апокрифі – Протоєвангелії Якова. З неї відомо, що батьками Марії були набожні євреї Анна та Йоаким. Точних даних про місце та дату народження немає. Вважається, що народилася свята у будинку батьків, який був побудований на сході Єрусалима. Батьки Марії довго благали Бога про дитину й отримали її на схилі літ.

Немає також і точної дати появи цього свята. Відомо, що воно відноситься до давніх Богородичних свят, про нього згадували святі Іван Золотоустий, Прокл, Епіфан, Августин, Роман Сладкопівець. Одна палестинська історія розповідає, що свята Єлена, мати імператора Костянтина, наказала збудувати в Єрусалимі церкву на честь Народження Пресвятої Богородиці (початок IV сторіччя). У V сторіччі про це свято згадує Служебник папи Геласія.


Рекомендовано
8 вересня православна церква та віряни шанують у молитвах стрітення…