Філімонів день

Филимонів день

Що це за день?

14 (27) грудня, згідно з православними християнськими традиціями, відзначається Филимонів день та День пам’яті мучеників Аполлонія, Феотиха й Аріана. Вони загинули у Єгипті за свою віру в Ісуса Христа.

За часів правління імператора Діоклетіана відбувалися масові гоніння на християн. За відмову від язичництва їх жорстоко катували та страчували. 

Читець Аполлоній злякався страждань і смертної кари. Він підкупив язичника Филимона, щоб той вдягнув його одежу й приніс жертву ідолам замість нього. Але на Филимона зійшло осяяння Господнє, він увірував у Христа і відкрито про це заявив. Почувши його, Аполлоній відчув сором і покаявся. Він зізнався у своїй вірі. Обох мучеників після жорстоких катувань стратили, відрубавши їм голови.

Правитель Аріан, який брав участь у катуваннях, отримав зцілення на могилах страчених мучеників. Це диво змусило його покаятися та прийняти хрещення. Аріана підтримав один з його охоронців – Феотих. За такий крок вони понесли суворе покарання. Змучених, їх зав’язали у мішки та кинули тонути в морі. 

Що можна роботи на Филимонів день?

  • У Филимонів день християни ретельно прибирають свою оселю, бо вважають, що цього дня йде боротьба світла й темряви, а нечисть збирається в оселях неохайних господарів. 
  • Також вважається, що нечиста сила боїться води, тому 27 грудня заведено умиватися й окроплятися водою протягом всього дня, щоб захистити себе від злих духів.

Схожа подія: Неділя Всіх Святих українського народу та Неділя всіх святих

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Коли будемо відзначати Филимонів день?

РікДатаДень тижня
202027 грудняПонеділок
202127 грудняВівторок
202227 грудняСереда
202314 грудняЧетвер
202414 грудняСубота
Позначки:
Copy link