Неділя всіх святих

Неділя всіх святих

В першу неділю після перехідного свята «П’ятидесятниця», а саме на 8 тиждень після Великодня, відзначається Неділя всіх святих. З’явилось це християнське свято у кінці IV – на початку V століть. 

У 2024 році Неділя всіх святих відзначається з 24 червня по 30 червня.

✨ Трійця ✨
Троїцька поминальна батьківська субота  ✨
✨ Неділя Всіх Святих українського народу ✨

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У проповіді Іоанна Златоуста згадується про «усіх святих, по всьому світі постраждалих», у якій згадується день святкування, ідентичний тому, що існує у наші дні. На першу неділю за Днем Святої Трійці призначили святкування пам’яті усіх святих Студійський та Єрусалимський Типікони.

Православна церква вшановує усіх святих як вірних слуг, угодників та друзів Бога.

У послідовності святкування є певний логічний зв’язок. Святі хоча і прославились різноманітними подвигами в різні епохи, але відбулося це завдяки благодаті Святого духа, яка на П’ятидесятницю вилилась на церкву. Під термін «Всіх святих» підпадають як канонізовані святі, так і ті, що залишились невідомими при житті. Поділяє їх Православна церква за ликами святості, в залежності від подвигів, на апостолів, рівноапостольних, пророків, святителів, мучеників, великомучеників, преподобномучеників, священномучеників, безсеребреників, юродивих, сповідників, страстотерпців, праведних. 

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link