День здоров'я молочної залози

День здоров’я молочної залози

День здоров’я молочної залози (Breast Health Day) – це щорічна подія, яка відзначається 15 жовтня і присвячена підвищенню обізнаності про важливість здоров’я молочної залози, раннього виявлення раку молочної залози та ролі факторів способу життя у його профілактиці. Заснований організацією “Європа Донна”, цей день слугує нагадуванням жінкам по всій Європі та за її межами про важливість збереження здоров’я молочних залоз.

Цей день доповнює низку жовтневих подій та заходів проти раку молочної залози. Рак молочної залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань, яке діагностують у жінок у всьому світі. Незважаючи на значний прогрес у лікуванні та діагностиці, рання діагностика залишається вирішальним фактором у покращенні показників виживання. Місячник обізнаності про рак молочної залози передбачає нгадування жінкам про необхідність проходити регулярні скринінги та мамографію, а також підтримувати обізнаність про здоров’я своїх грудей.

Походження Дня здоров’я молочної залози

День здоров’я молочної залози був започаткований Europa Donna у 2008 році. Основною метою цього дня є інформування жінок різного віку про вирішальну роль факторів способу життя у профілактиці та запобіганні рецидивам раку молочної залози. Крім того, цей день підкреслює важливість ранньої діагностики в боротьбі з раком молочної залози. Протягом багатьох років “Європа Донна” розробляла і проводила різні кампанії до Дня здоров’я молочної залози, які включають в себе освітні матеріали, такі як листівки, плакати, відеоролики та інше. Ці ресурси покликані допомогти жінкам зробити поінформований вибір щодо здоров’я грудей.1

Теми та цілі заходу

Щорічна кампанія, присвячена Дню здоров’я молочної залози, несе в собі основний меседж: фізична активність, підтримання здорової ваги тіла та збалансоване харчування можуть зробити значний внесок у захист здоров’я молочної залози. Захід під назвою “Зроби перший крок для здоров’я грудей” є підтвердженням цього послання, закликаючи жінок робити проактивні кроки для забезпечення здоров’я грудей. Матеріали та інструменти програми, в тому числі й ті, що були розроблені до Дня здоров’я молочної залози 2014 року, доступні для завантаження і містять цінну інформацію та ідеї на .

Рак молочної залози залишається одним з найпоширеніших видів раку серед жінок у всьому світі. Незважаючи на те, що досягнення медичної науки покращили результати лікування, профілактика та раннє виявлення залишаються першочерговими. Фактори способу життя, включаючи дієту, фізичну активність і вагу тіла, пов’язані з ризиком розвитку раку молочної залози. Підвищуючи обізнаність про ці фактори та пропагуючи регулярні скринінги, День здоров’я молочної залози відіграє ключову роль у зниженні захворюваності на рак молочної залози та покращенні результатів лікування тих, у кого його діагностували.

День здоров’я молочної залози слугує маяком надії та закликом до дії для жінок у всьому світі. Підкреслюючи важливість вибору способу життя, ранньої діагностики та регулярних скринінгів, він має на меті зменшити глобальний тягар раку молочної залози.

Схожі події
✔️ Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
✔️ Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози
✔️ День без бюстгальтера

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.europadonna.org/prevention-and-breast-health/breast-health-day/ []
Позначки:
Copy link