Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

На початку 2005 року Президент України підписав документ, згідно з яким щороку у двадцятий день жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Схожі події:
🚺 Європейський день здоров’я молочної залози
🚺 Всесвітній день боротьби з раком молочної залози

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Рак молочної залози

Перше місце у світі серед онкозахворювань займає рак грудей, який у більшості випадків вражає жінок. Чоловіки хворіють на цю недугу рідше.

Щорічно в Україні підступну хворобу реєструють майже у 15 тис. жіночого населення, чверть з яких – у репродуктивному віці. В середньому, з кожних 10 нових випадків 7 жінок перемагають недугу.

Важливість профілактичних обстежень

Невчасне звернення до лікарів – головна причина смертності від цієї жахливої недуги. Щороку близько 20% зареєстрованих нових випадків РМЗ виявляється на пізніх стадіях, коли ефективність лікування значно знижується.

  • Спеціалісти стверджують, що РМЗ – не вирок. За умови виявлення на ранніх стадіях сучасна світова медицина спроможна ефективно боротися з онкопатологію. При виявленні хвороби на І стадії 95% пацієнток мають шанс повернутися до повноцінного життя.

Мета заснування Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Саме заради привернення уваги громадськості на серйозність ризиків захворювань на РМЗ, поінформованості щодо ранньої діагностики та лікування новоутворень в Україні запроваджено цю подію.

Символіка події

Міжнародним символом боротьби із раком грудей ще у 1991 році стала рожева стрічка. 

Позначки:
Copy link