День цифрового скрапбукінгу

День цифрового скрапбукінгу

День цифрового скрапбукінгу (Digital Scrapbooking Day)- це унікальне свято, яке відзначається щороку в першу суботу жовтня і присвячене підвищенню обізнаності про цифровий скрапбукінг. Це свято творчого офрмлення та відображення спогадів, а також безпечного архівування фотографій і пам’ятних речей у цифровому форматі.

Походження та мета

День цифрового скрапбукінгу був започаткований у 2007 році Сьюзан Вайт та Енджі Педерсен з метою підвищення обізнаності про цифровий скрапбукінг. Він розглядається не лише як творчий спосіб збереження та відображення спогадів, але й як засіб безпечного архівування фотографій та пам’ятних речей у цифровому форматі. Цей день покликаний стати мотивацією для того, щоб щонайменше раз на рік виділяти час для цифрового й творчого оформлення особистої історії. Він відзначався в першу суботу листопада з 2007 по 2015 рік, а з 2016 року відзначається в першу суботу жовтня.

Святкування та заходи

День цифрового скрапбукінгу – це не лише про скрапбукінг у цифровому форматі, це день, що відзначає все, що сучасні технології можуть зробити для збереження дорогоцінних спогадів. До відзначення Дня цифрового скрапбукінгу можуть долучитися будь-хто: скрапбукери (традиційні, “гібридні” чи цифрові), фотографи, генеалоги, мемуаристи, персональні журналісти, блогери, подкастери, а також продавці відповідних товарів. А головне – усі хто бажають впорядкувати і зберегти свої фото. Люди святкують, сортуючи і впорядковуючи цифрові фотографії, позначаючи і пишучи підписи до цифрових фотографій, скануючи і реставруючи сімейні фотографії і пам’ятні речі, створюючи макет цифрового скрапбукінгу або сувеніри, вивчаючи нову техніку графічного редагування і експериментуючи з новим графічним програмним забезпеченням.

Процес цифрового скрапбукінгу

Під цифровим скрапбукінгом найчастіше мається на увазі створення макетів для скрапбукінгу на комп’ютері за допомогою графічних редакторів. Користувачі можуть вибирати з безлічі цифрових графічних елементів для створення макета, включаючи фон, фотографії, фотопаспарту, відскановані пам’ятні речі та інші графічні акценти для покращення готового проекту. Готове зображення можна заархівувати на жорсткому диску комп’ютера або записати на компакт-диск, надіслати електронною поштою друзям і родичам, розмістити в онлайн-галереї для обміну макетами, опублікувати на веб-сайті або в блозі, а також роздрукувати вдома або у фотолабораторії.

День цифрового скрапбукінгу – це свято симбіозу технологій і творчості у збереженні спогадів.

У 2023 році День цифрового скрапбукінгу відзначається 7 жовтня. 
Схожі події:

✔️ Міжнародний день індустрії скрапбукінгу
✔️ Міжнародний день скрапбукінгу
✔️ День «Збережіть свої фотографії»

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link