День портвейну

День портвейну

10 вересня щорічно відзначається День портвейну (Port Wine Day).

День портвейну, що відзначається 10 вересня, є глобальною подією, яка вшановує багату історію та культурне значення портвейну. Міжнародний день портвейну також відзначається 27 січня.

Походження Дня портвейну

День портвейну відзначається на честь створення виноробного регіону Алту-Дуру 10 вересня 1756 року урядом маркіза де Помбала. Зараз цей регіон вважається об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вирізняючись прекрасними ландшафтами та вишуканими портвейнами.

Заходи до Дня портвейну

Святкування поширюється на різні місця, включаючи долину Дору, Порту, Віла-Нова-де-Гайя та Матозіньюш. У заходах беруть участь місцеві ресторани, бари, історичні потяги, човни рабело та іноземні гості. День відзначається ексклюзивними майстер-класами, дегустаціями рідкісних вин та маршрутами по ресторанах і барах.

Щоб відсвяткувати цей особливий день, деякі роздрібні торговці створюють унікальні пакети портвейну, пропонуючи добірку вишуканих продуктів, що може запропонувати долина Дору. У цей період також поширені спеціальні знижки та пропозиції безкоштовної доставки.

Вечірка з нагоди Дня портвейну на заході сонця

Вечірка на заході сонця до Дня портвейну – одна з найцікавіших ініціатив, пов’язаних з портвейном, які відбуваються під час святкування.

Вона включає в себе різноманітні акції “Вино в міру”, такі як розповсюдження колекційних листівок кампанії та надання рекомендацій щодо вживання алкоголю.

З метою перетворення свята портвейну на всесвітнє свято, Інститут портвейну і вин Дору та Асоціація компаній-виробників портвейну запрошують журналістів з усього світу, які спеціалізуються на портвейні, взяти участь у цьому заході. Понад 5000 відвідувачів збираються, щоб насолодитися найкращим портвейном.

День портвейну – це більше, ніж просто святкування певного типу вина; це данина багатій культурній спадщині, унікальному ландшафту і спільноті, яка цінує традиції і якість.

Схожі події:
День виноградарів, виноробів та садівників України
День вина і сиру
Міжнародний день вина «Каберне Совіньйон»

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link