День пам'яті святих мучеників Фірса, Левкія та Каллініка

День пам’яті святих мучеників Фірса, Левкія та Каленика

14 (27) грудня християни відзначають День пам’яті святих мучеників Фірса, Левкія та Каленика. Народилися майбутні мученики у малоазійській провінції Римської імперії – Віфінській провінції, виховання та освіту здобули у Кесарії Палестинській. Святими мучениками вони стали через свою непохитну віру в Христа і відбулося це в часи володарювання імператора Декія в середині III сторіччя.

Левкій не боявся висловлювати свою думку щодо несправедливого переслідування християн і за це після катування його обезголовили. Мученицька смерть Левкія надихнула Фірса, він назвав себе християнином,за що одразу був ув’язнений та підданий тортурам: побиття, роздроблення щелепи, вибиття зубів та виколювання очей. Все це не зламало віри Фірса – з Божою милістю мученику вдалося навіть пережити поливання киплячим оловом, залишитися неушкодженим та знову отримати зір. В ув’язненні Фірс постійно молився, за це отримав можливість прийняти хрещення та відійти до Господа. 

Серед присутніх на катуваннях Фірса був і язичницький жрець Каленик (Калліник), який побачивши дива Господні і вразившись стійкою вірою Фірса, сам увірував в Христа. За це і був страчений мечем.

Схожі події: День пам’яті святої мучениці Анфіси Римської та День пам’яті святих мучеників Віктора та Стефаниди

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link