День пам'яті святої мучениці Анфіси Римської

День пам’яті святої мучениці Анфіси Римської

8 (21) грудня православні християни вшановують пам’ять мучениці Анфіси Римської, що є покровителькою всіх дівчат та жінок на ім’я Анфіса. Вважається, що вони знаходяться під молитовним захистом святої мучениці щодо стосунків з коханими та родинних стосунків від заздрісних і недоброзичливих намірів злих людей. Грудневе свято також має назву Анфіса-рукоділка, адже раніше дівчатам належало прясти, вишивати, ткати, шити та займатися іншою роботою.

Свята мучениця Анфіса жила наприкінці IV – початку V сторіччя. Юну дівчину віддали заміж за багатого римського вельможу. В цей же час Костянтин Великий припинив цькування християн, але в релігійному середовищі виникло хибне тлумачення віри – аріанська єресь. 

Коли святителем християнства у 374 році став Амвросій Медіоланський, Анфіса Римська стала його ученицею. Прихильники аріанської єресі намагалися відвернути християн від істинної віри. Та Анфіса не здалася і не прийняла єресь. Через це її закатували вогнем за доносом. Християни вшановують подвиг Анфіси Римської, яка завдяки наставництву святителя Амвросія не зреклася своєї віри. Образ святої мучениці допомагає батькам прищепити дітям любов до Бога та повагу до дорослих, зробити гідний вибір у житті.

Схожі події: День пам’яті святого пророка Єзекіїля та День пам’яті святих мучеників Віктора та Стефаниди

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link