День пам'яті преподобного Стефана Новосіятеля

День пам’яті преподобного Стефана Новосіятеля

9 (22) грудня є Днем пам’яті преподобного Стефана Новосіятеля. Дата свята міститься у церковному православному календарі. 

Преподобний Стефан народився та виховувався у Константинополі. Його батьками були християни Феофанія та Захарія. Родина мешкала неподалік від святого храму першомученика архідиякона Стефана. Під час вагітності Феофанія дотримувалася суворого утримання від їжі. Як тільки народилось немовля, на грудях дитини виникло зображення хреста, що символізував розп’яття плоті з пристрастями та пожадливістю. 

У юнацькому віці Стефан займався книжним навчанням, потім вступив до числа кліриків Константинопольської церкви. Після смерті батька Захарія, яку юнак передрік, Стефан тривалий час вів життя затворника. Під час суворого посту до нього явився апостол і наставляв на благочестиве життя. Стефан утримувався від всіх людських втіх, на сороковому році досяг високої моральної чистоти. 12 років чоловік жив у сирій печері, маючи за мету омертвлення своєї плоті. Майже не споживав їжі та не пив води. Стефан преподобний помер на 73-му році життя. За благочестивість та християнські чесноти люди православної віри вшановують пам’ять Стефана Новосіятеля.

Схожі події: Преподобного Григорія, іконописця Печерського та Священномученика Євтихія

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link