Всесвітній день устриць

Всесвітній день устриць

5 серпня щорічно відзначається Всесвітній день устриць (World Oyster Day). Вперше цей день почали проводити в США, де був він національним.

Схожі події:
🦪 День іспанської паельї
🦪 День дикої їжі
🦪 День їжі на паличці

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Їжа бідняків та афродизіак

Зараз устриці сміливо можна назвати делікатесом, але раніше, у XVI-XVII століттях, у Франції, Великій Британії цей молюск вважався їжею бідняків. Хоча в Італії устриці споживали і багатії. Тут цей продукт набув слави через любовні подвиги та репутацію Казанови, який, за розповідями інших, з’їдав на сніданок півсотні цих молюсків. Тоді устриці вважались афродизіаком, пізніше світові вчені цей факт підтвердили.

  • Сьогодні існує приблизно 100 видів устриць, які носять назви водойм, у яких їх вирощували. Окрім статусу афродизіаку, молюск може похвалитися багатим запасом мікроелементів та вітамінів А, С, D, B12. Найбільш поживні та корисні устриці в сирому вигляді. У ресторанах їх подають зі шматочком лимону, оцтом або вершковим маслом та сіллю.

Як провести цей день?

Зараз устриці мають статус делікатесу, який повинен хоча би раз скуштувати кожен. Не має кращого приводу для цього, аніж міжнародне свято. Тому проводьте цей день у колі друзів, поїдаючи устриці. В Америці цей день відзначають традиційними «змаганнями» ресторанів в приготуванні та оригінальній подачі морського делікатесу.

Позначки:
Copy link