День пам'яті мучеників Леонтія, Іпатія і Феодула

День пам’яті мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула

18 червня (1 липня) – День пам’яті мучеників Леонтія Іпатія та Феодула, святих мучеників за християнським релігійним календарем. 

Схожі події: День пам’яті священномученика Євфимія Сардійського та День пам’яті святих мучеників Аполлонія, Аріана та Феотиха
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Леонтій, Іпатій та Феодул були воїнами Риму. Леонтій обіймав високу посаду у Тріполі. Він допомагав хворим та бідним, вирізнявся мудрістю, здобув повагу мешканців. Леонтій був добрим християнином та протистояв поклонінню ідолам. 

На той час у Тріполі жив сенатор Адріан, що був лихою людиною. Коли донесли, що військовий Леонтій проповідує християнство, Адріан направив до нього свого трибуна Іпатія. Завданням трибуна було схопити та утримувати під вартою Леонтія. Під час подорожі Іпатій серйозно захворів і надії на видужання майже не залишилося. Тоді у гарячковому запалі трибун побачив янгола, що наказав промовити тричі ім’я Господа, у якого увірував Леонтій. 

Іпатій розповів про своє видіння воїнам. Серед них був Феодул, який вмовив трибуна відшукати Леонтія. Вони відправилися до міста, знайшли святого й попрохали відкрити їм істинну віру у Бога. Леонтій склав над Іпатієм та Феодулом молитовне закликання, після чого на землю впав благодатний дощ.

Адріан, дізнавшись про такі події, розгнівався, наказав жорстоко катувати вірян, якщо вони не зречуться віри. Але святі мученики не скорилися. Підвішеного на стовпі Іпатія стругали залізними кігтями, Феодула били палицями.

Леонтія катували, а потім відправили до в’язниці. Людина залишилася вірною своїй релігії, тому святого мученика знову катували – вішали з каменем на шиї догори ногами й били палицями аж до самої смерті. Тіло Леонтія викинули за браму міста, але віряни з почестями поховали його поблизу Тріполі. 

Коли будемо відзначати День пам’яті мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула?

РікДатаДень
202418 червняВівторок
202518 червняСереда
202618 червняЧетвер
202718 червняП’ятниця
202818 червняНеділя
Позначки:
Copy link