День Незалежності Сомалі

День Незалежності Сомалі

Країна спекотної Африки Сомалі 1 липня святкує свій День незалежності. Багато років сомалійці йшли важким кривавим шляхом, аби отримати офіційну самостійність. Сьогодні мешканці цієї країни потерпають від голоду та посухи, а 73% населення живе на суму менше 2 доларів на день.

Схожі події: День Незалежності Мавританії та День Незалежності Анголи
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День незалежності Сомалі відзначають з 1960 року. 1 липня тут було утворено союз територій Сомаліленд, що раніше знаходилися під впливом Італії та Великобританії. У результаті виникла незалежна Республіка Сомалі з власним урядом. 20 липня 1961 року у країні провели народний референдум, на якому ратифікували нову Конституцію.

У 1990-х роках у Сомалі почалася громадянська війна, наслідком якої стало фактичне подрібнення території країни на декілька квазі-держав. Під час цих подій загинуло понад півмільйона сомалійців. З 2000 року країна поступово почала відновлюватися. Але аж до 2010 року республіку не відвідав жоден турист, бо перебування тут вважалося дуже небезпечним. Крім того, внаслідок посухи в 2011 році в країні загинуло близько 260 тис. осіб.

Сомалі зараз є переважно фермерською країною. Багато мешканців займаються індивідуальною діяльністю. У державі є досить освічена молодь – представники заможних родин. Але більша частина населення важко працює, аби забезпечити собі пристойне існування.

У День незалежності у Сомалі розпочинається щорічний Фестиваль просто неба. Це яскрава подія, багата елементами національної сомалійської культури. Під час святкових заходів представники влади підіймають питання освіти, охорони здоров’я, культурної спадщини Сомалі.

Коли будемо відзначати День Незалежності Сомалі?

РікДатаДень
20241 липняПонеділок
20251 липняВівторок
20261 липняСереда
20271 липняЧетвер
20281 липняСубота
Позначки:
Copy link