День Незалежності Сомалі

День Незалежності Сомалі

Країна спекотної Африки Сомалі 1 липня святкує свій День незалежності. Багато років сомалійці йшли важким кривавим шляхом, аби отримати офіційну самостійність. Сьогодні мешканці цієї країни потерпають від голоду та посухи, а 73% населення живе на суму менше 2 доларів на день.

Схожі події: День Незалежності Мавританії та День Незалежності Анголи

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День незалежності Сомалі відзначають з 1960 року. 1 липня тут було утворено союз територій Сомаліленд, що раніше знаходилися під впливом Італії та Великобританії. У результаті виникла незалежна Республіка Сомалі з власним урядом. 20 липня 1961 року у країні провели народний референдум, на якому ратифікували нову Конституцію.

У 1990-х роках у Сомалі почалася громадянська війна, наслідком якої стало фактичне подрібнення території країни на декілька квазі-держав. Під час цих подій загинуло понад півмільйона сомалійців. З 2000 року країна поступово почала відновлюватися. Але аж до 2010 року республіку не відвідав жоден турист, бо перебування тут вважалося дуже небезпечним. Крім того, внаслідок посухи в 2011 році в країні загинуло близько 260 тис. осіб.

Сомалі зараз є переважно фермерською країною. Багато мешканців займаються індивідуальною діяльністю. У державі є досить освічена молодь – представники заможних родин. Але більша частина населення важко працює, аби забезпечити собі пристойне існування.

У День незалежності у Сомалі розпочинається щорічний Фестиваль просто неба. Це яскрава подія, багата елементами національної сомалійської культури. Під час святкових заходів представники влади підіймають питання освіти, охорони здоров’я, культурної спадщини Сомалі.

Позначки:
Copy link