День освітніх технологій

День освітніх технологій

23 вересня відзначають День освітніх технологій (Education Technology Day) – це день, коли ми визнаємо і цінуємо вплив технологій на освіту. Від перших слайд-проекторів до сучасної ери онлайн-навчання і квантових обчислень, технології зробили революцію в тому, як ми викладаємо і вчимося.

Історія освітніх технологій

  • Історія освітніх технологій бере свій початок з появи копіювальних машин, таких як трафаретні пристрої Гештетнера та мімеограф, у школах та університетах. Ці ранні інструменти дозволяли створювати короткі тиражі копій, що робило їх зручними для використання в класі.
  • В середині 60-х років впровадження комп’ютерів у школах ознаменувало початок справжньої технічної революції. Спочатку їх використовували для навчання правопису та арифметики в початкових класах за допомогою спеціально розроблених програм.
  • Університет Іллінойсу став піонером онлайн-освіти ще в 1960 році, дозволивши студентам отримати доступ до своєї навчальної програми через підключені комп’ютерні термінали.
  • Перший онлайн-курс був запропонований у 1986 році, а в 1994 році була заснована перша онлайн-школа.
  • Сьогодні 80% студентів американських коледжів здобувають 2/3 ступенів бакалавра за допомогою онлайн-курсів.

День освітніх технологій – це час відзначити вплив технологій на те, як ми викладаємо і вчимося. Технології зробили освіту більш доступною, цікавою та ефективною. Від слайд-проекторів 1950-х років до ноутбуків і квантових обчислень сьогодення, від перших копіювальних машин до віртуальних класів, технології завжди були рушійною силою в освіті. Святкування поширюється на визнання наполегливої праці викладачів і співробітників у підготовці до дистанційного навчання, особливо в такі складні часи, як пандемія COVID-19 та під час війни в Україні.

Схожі події: 
💻 Всесвітній день комп’ютерної грамотності
💻 День очищення віртуального робочого столу на комп’ютері
💻 Міжнародний день дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях
💻 Всесвітній день дистанційного навчання

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Переваги освітніх технологій

  • Технології допомагають студентам розвивати основні технічні навички, роблячи їх більш впевненими в розумінні нових додатків.
  • Технології забезпечують миттєвий доступ до нової інформації, пришвидшуючи процес навчання.
  • Монотонні завдання можна автоматизувати, заощаджуючи час як для учнів, так і для вчителів.
  • Різноманітні онлайн-ресурси роблять навчання більш ефективним, цікавим та вдосконаленим.
  • Такі інструменти, як Google Classroom та Zoom, дозволяють учням навчатися з будь-якого місця, гарантуючи, що навчання ніколи не припиняється, навіть під час карантину та війни.

День освітніх технологій – це не просто святкування технологічного прогресу, а визнання того, як ці інновації сформували освітній ландшафт.

Позначки:
Copy link