День Незалежності Королівства Свазіленд

День Незалежності Королівства Есватіні

6 вересня свою Незалежність святкує королівство Есватіні (раніше Свазіленд). Маленька країна розташована у південній частині Африки, відома своїми природними заповідниками та фестивалями національної культури.

Схожі події: День Незалежності ЦАР та День Незалежності Республіки Науру

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У 1903 році територія Свазіленду опинилася під контролем Великої Британії, з 1968 року держава набула статусу самоврядної країни. День Незалежності – національна подія, її ще називають «День Сомлоло» чи «День Собхузи» на честь вождя Собхузи II, який з 1921 року був королем Свазіленду. Саме він у 1973 році знехтував прийнятою конституцією та взяв в свої руки верховну владу, започаткувавши абсолютну монархію. У 2018 році король Мсваті ІІІ з нагоди 50-річчя країни оголосив про зміну її назви. Тепер Свазіленд називається Есватіні, що з місцевого діалекту перекладається як «земля народу свазі».

День незалежності в Есватіні святкується гучно, відповідно до стійких звичаїв та традицій. Король завжди оголошує промову перед своїми підданими, потім танцює з ними на святковій церемонії. Всі святкові заходи проводять в столиці держави Лобамба на Національному стадіоні Сомлоло.

Позначки:
Copy link