День Незалежності Республіки Гватемала

День Незалежності Республіки Гватемала

Святкування Дня незалежності 15 вересня проводить Гватемала. Здобуття незалежності нарешті закінчило колоніальне панування на території країни, яке продовжувалося майже 3 століття. Щорічне святкування цієї дати демонструє патріотизм та гордість за старання на шляху здобуття суверенітету. 

Сьогодні також відзначають День незалежності: День Незалежності Республіки Ель-Сальвадор та День Незалежності Республіки Коста-Ріка

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Колонізація Гватемали іспанцями почалася в 1523 році під проводом Педро де Альварадо. Місцеві індіанці племені кіче здійснювали супротив завойовникам, але конкістадори все ж таки через рік захопили головне місто племені Гумарках та на підтвердження своєї перемоги спалили його разом зі знаттю. Пізніше іспанці почали видобувати на території Гватемали дорогоцінні метали, створювати плантації та налагоджувати експорт. В 1564 році було створене генерал-капітанство Гватемала. 

На початку XIX сторіччя іспанські колонії вийшли на шлях боротьби за незалежність. У вересні 1821 року свою незалежність оголосила Мексиканська імперія, частиною якої стала Гватемала. Через два роки Гватемала разом з іншими провінціями оголосили про створення власної суверенної держави, яка проіснувала недовго. Але саме 1821 рік вважається точкою відліку незалежних років Гватемали.

Назва країни – Гватемала – перекладається як «місце, де росте безліч дерев». Гватемала – лідер за чисельністю населення серед держав Центральної Америки. Тут розмовляють на 24 мовах, 23 з них походять від майя, при цьому кожна мова визнана на рівні закону. 

Позначки:
Copy link