День народження мотоцикла

День народження мотоцикла

Цікаве свято відзначають 29 серпня всі шанувальники байків – День народження мотоциклу.

Схожі події:
🏍 День винаходу автомобіля (бензинового)
🏍 День велосипедиста

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія створення мотоцикла

Цей двоколісний транспортний засіб був розроблений німецькими винахідниками Готлібом Даймлером та Вільгельмом Майбахом у 1885 році. З 1872 року Даймлер працював над розробкою двигуна внутрішнього згорання у фірмі Отто. А вже пізніше разом з Майбахом заснував власну компанію. Винахідникам вдалося створити двигун, протестувати агрегат на серії випробувань. Але не вистачало машини, на яку такий двигун було б можна встановити.

Повозка для верхової їзди з керосиновим двигуном

Отже, Даймлер та Майбах вирішили використати велосипед. Саме він і був запатентований 29 серпня 1885 року як «Повозка для верхової їзди з керосиновим двигуном». Цей велосипед мав раму з дерева, ремінну передачу та одноциліндровий двигун потужністю 0,5 к. с. і об’ємом 264 куб. см. Прототип сучасного мотоцикла міг розвивати швидкість 12 км на годину.

П’єр Мішо та його винахід

З історії відомо, що до німецьких винахідників мотоцикл зумів розробити французький винахідник П’єр Мішо. Та на його транспортному засобі був встановлений громіздкий малопотужний двигун, тому винахід не дуже годився для їзди в принципі.

У кінці століття галузь перегонової мототехніки почала стрімко розвиватися. Світове суспільство побачило легендарні моделі Harley-Davidson, Husqvarna, Triumph, Indian, NSU, BSA, Benelli. Пізніше значну популярність отримали мотоцикли японських брендів. 

Позначки:
Copy link