Всесвітній день топлес

Всесвітній день топлес

У найближчу неділю до 26 серпня різні країни святкують Всесвітній день топлес (International Go Topless Day). З найбільшим розмахом свято проходить у Сполучених Штатах. Метою проведення заходів є підтримка прав жінок ходити топлес у громадських місцях з метою забезпечення гендерної рівності. У деяких штатах закон надає жінкам це право, тому акції відбуваються в регіонах, де жінкам заборонено ходити топлес.

У 2024 році Всесвітній день топлес відзначається 25 серпня.

Схожі події:

🏊‍♂️ Міжнародний день натуристів (День нудиста)
🏊‍♂️ Всесвітній день садівництва (День голого садівника)
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія впровадження Всесвітнього дня топлес

Ще 26 серпня 1971 року Конгрес США затвердив рівність прав жінок з чоловіками. А історія свята International Go Topless Day почалася у 2005 році як протест проти арешту активістки Джилл Коккаро (Фенікс Філі) за публічне оголення у Нью-Йорку. Влада штату була змушена сплатити Філі 29 тисяч доларів, бо жіночий топлес тут не заборонений. У 2007 році група Go Topless з Невади, яку заснував Клод Ворилон, лідер Raelian Movement, запропонував святкування цього дня. Перше свято топлес відбулося у 2008 році. Головною подією є публічне оголення жінок до поясу в той час, як чоловіки прикривають груди бюстгальтерами або топами.

Заходи проходять у різних форматах і поступово розповсюджуються по всьому світу. Дуже часто акції супроводжуються втручанням поліції та арештами, оскільки заходи дозволені за певних обмежень.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link