День народження американського долара

День народження американського долара

Щороку 6 липня у США святкують День народження долара.

Знак долара придумав американський бізнесмен Олівер Поллок на початку квітня 1778 р. (Другий день народження долара святкується саме в квітні). На той час грошовими одиницями країни були британський фунт та іспанський долар, від яких країна відмовилась одразу ж після здобуття незалежності.

Схожі події:
🇺🇸 День Незалежності США
🇺🇸 День народження долара
🇺🇸 День дядька Сема в США

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День народження американського долара в історії

Визначення долара національною валютою відбулося на конгресі країни у 1785 р. Спочатку в обігу були срібні монети, які викарбовував Монетний двір. Вміст срібла в одній монеті становив 24,34 г. Прийняття закону про біметалеву систему подвійної валюти у 1792 році передбачало викарбування монет із золота та срібла у співвідношенні 1:15.

На перших паперових банкнотах розміщували монархів. Портрети осіб почали зображувати на початку XX століття, але тільки померлих.

Зразком для створення грошового знака послужив символ іспанської песети, у якої дві риски поверх букви S означають Геркулесові стовпи, які підтримують іспанський герб. Версій щодо самої букви S є декілька: одна свідчить про закінчення множини у словах «песо» чи «долар», інша – про походження символу долара від цифри 8, яка була присутня на зображенні іспанської монети, рівній 8 реалам.

💲

Та американці вважають, що це накладені одна на одну перші букви назви країни U та S, у яких з часом зник нижній фрагмент букви U. А в цілях зручності та економії часу долар почали перекреслювати однією рискою, що стало приводом для створення знаку долара, який сьогодні відомий усьому світу – $.

Позначки:
Copy link