День Республіки Малаві

День Республіки Малаві

Ніч з 5 на 6 липня 1964 року для жителів Малаві стала переломним моментом – країна зробила рішучий крок до суверенітету. До проголошення незалежності країна мала назву Ньясаленд.

Схожі події: День Незалежності Республіки Гаїті та День Незалежності Республіки Судан

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Відкрили малавійську імперію для Європи португальці у XVI ст. Вони налагодили торгові зв’язки з народністю чева, яка на той час заселяла землі на південному сході Африки. Місцеві жителі отримували від прибульців різні товари в обмін на рабів для землеробних робіт на плантаціях чужинців у Бразилії та Мозамбіку.

В середині XIX ст. до Ньясаленду прибули британські дослідники та, попри комерційну зацікавленість португальців у цьому районі, швидко взяли його під контроль. У 1889 р. Великобританія проголосила протекторат над Ширським нагір’ям, поширивши його у 1891 році на Малаві, який в 1893 р. було перейменовано на протекторат Британська Центральна Африка.

Початок XX століття відзначався цілою низкою повстань проти колонізаторів, найбільше з яких відбулося у 1915 р.

У 1944 році створена перша політична організація, членами якої були африканці, а у 1961 прийнята конституція, згідно з якою вони дістали право голосу на виборах. На початку 1963 року в країні починають діяти органи внутрішнього самоврядування.

6 липня 1964 року головою держави обрано лідера визвольного руху Хастінгса Банду, а Малаві проголошено суверенною державою.

Позначки:
Copy link