Переддень Івана Купала

Переддень Івана Купала

Свято Купала починають відзначати в ніч з 6 на 7 липня. Наші пращури святкували його ще до хрещення Русі, в часи язичництва, коли щиро вірили у сили природи.

Схожі події:
🌿 Івана Купала
🌿 Свято Перуна
🌿 День Стрибога (у слов’ян)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Традиції та обряди на Переддень Івана Купала

У переддень свята Івана Купала хлопці та дівчата поринали у наповнену таємничими та магічними властивостями купальську ніч. За переказами, саме у цю ніч у лісі цвіте папороть. Багато сміливців відправлялися до лісу, щоб знайти її. Кому пощастить побачити цвіт папороті, той здобуде скарб. Однак, на шляху можуть зустрітися нечисті сили, які перешкоджатимуть шукачу щастя всілякими способами.

Молодь виконує численні купальські обряди. Дівчата збирають квіти та трави, плетуть із них вінки, вставляють запалені свічки та спускають на воду, намагаючись розгледіти у них свого нареченого. Хлопці розпалюють велике багаття, через яке перестрибують парами, тримаючись за руки, або поодинці. Хто через нього перескочить, не зачепивши полум’я, той буде щасливим. 

У цей день починали купатися. Вогонь та вода у купальську ніч володіють силами магії та мають очищувальну дію для тіла та духу.

День сонця

В цей день відзначають ще День Сонця. Виготовляють два опудала – Купало та Морену. Хлопці роблять Купало, а дівчата – Морену. Одягають їх в чоловічий та жіночий одяг. Коли вечір добігає кінця, опудала спалюють або топлять у річці.

Листівки на Івана Купала

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Позначки:
Copy link