День дядька Сема в США

День дядька Сема в США

13 вересня в Америці відзначають День дядька Сема, який є одним із уособлень Сполучених Штатів. Це свято запроваджене в 1989 році. Дата обрана на честь дня народження «прототипу» цього символу – Сема Вілсона, який народився в 1776 році. 

Схожі події:
🇺🇸 День народження долара
🇺🇸 День Незалежності США
🇺🇸 Національний день піци з сиром в США

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія дядька Сема

Семюел Вілсон був багатим скотопромисловцем, спокійно заробляв свій статок та не здогадувався, що колись стане символом Америки. А сталося це в 1813 році, в часи другої війни між американськими штатами та Англією. Вілсон постачав провізію на військову базу у рідному місті Троя, штат Нью-Йорк. На бочках з м’ясом він робив маркування U.S., маючи на увазі United States. За однією з версій саме солдати жартома трактували це маркування як «дядько Сем» (Uncle Sam). За другою версією, літери U.S. як ім’я постачальника «Uncle Sam» розтлумачив один охоронець-ірландець, який на цій же базі приймав товар. Він кожен день завзято сперечався з солдатами, які, знаючи тлумачення цієї абревіатури, жартували над ірландцем. Упертість сторожа стала відома журналістам, так і почалася історія дядька Сема, яка розлетілася всією країною.

Малюнок – Карикатура

Візуальний образ дядька Сема створили художники-карикатуристи. Він вперше з’явився в 1852 році в газеті «Ліхтар», намалював карикатуру художник Френк Генрі Белл. Дядька Сема він зобразив високим, худим, літнім чоловіком зі старомодною бородою, в капелюсі-циліндрі в кольорах національного прапору, смугастих штанях та синьому піджаку. Малюнок був не схожий на реального Вілсона, адже той був низьким та огрядним.

  • В наші часи американці, вживаючи словосполучення «дядько Сем», мають на увазі державні підрозділи та уряд країни.
Позначки:
Copy link