День міста Суми

День міста Суми

Щороку сум’яни святкують у першу суботу вересня День міста Суми, яке було засноване в 1655 році.

У 2023 році День міста Суми припадає на 2 вересня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Київ
🇺🇦 День міста Чернігів
🇺🇦 День міста Донецьк

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

На заснування міста вплинули сумні наслідки подій визвольної боротьби 1648-1652 рр., яку очолював Богдан Хмельницький. Згідно з царським указом, який було видано у липні 1655 року, селяни та козаки почали переселятися з Київщини на Лівобережну Україну. У той час на чолі з отаманом Кондратьєвим, на місці нинішніх Сум козаки звели оборонні споруди, що стало початком заселення місцевості переселенцями.

Спочатку поселення називали Сумина слобода. Перейменування на Сумин відбулося у 1656 р., коли йому було надано статус міста. Та з часом буква «н» зникла, і з 60-х років XVII ст. місто має назву Суми.

З 1939 року Суми належать до міст обласного значення.

  • Походження назви міста має різне пояснення. Найдостовірніше припущення – від найменувань річок Сума та Сумка. Деякі дослідники пов’язують назву з дієсловом «сумувати», посилаючись на почуття людей, які вимушені були покинути рідні землі. Існує міф, що з дна річки Сумка переселенці витягли три мисливські торбини з золотими монетами. Це стало приводом для зображення їх на символіці міста. А у 2008 році у центрі Сум було встановлено символічний пам’ятник «Сумка».
Позначки:
Copy link