День міста Дніпро

День міста Дніпро

Згідно з прийнятим в 2001 році Статутом міста в другу неділю вересня свій День народження святкує місто Дніпро. Відзначається свято ще з кінця XX сторіччя. 

У 2023 році День міста Дніпро припадає на 10 вересня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Київ
🇺🇦 День міста Рівне
🇺🇦 День міста Тернопіль

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Місце, де зараз розкинулось сучасне Дніпро, з давніх часів вважалось сприятливим для проживання. На околицях міста та на його території археологи знаходили стоянки людей часів кам’яного віку, неоліту, кочових племен кіммерійців, скіфів, сарматів. Вже в ті часи по річці Дніпро та Чорному морю був зв’язок зі східною частиною Середземномор’я.

Офіційно періодом заснування міста вважається 1787 рік. Тоді Катерина II наказала звести Преображенський собор (розпочато будівництво), а місто Катеринослав було перенесене із земель знищеної Запорозької Січі на теперішнє місце на річці Дніпро. Указом імператора Павла через 9 років Катеринослав перейменували в Новоросійськ. У 1802 році місту повернув попередню назву Олександр I. З 1918 по 1919 роки офіційно місто носило назву Січеслав, а через 7 років стало Дніпропетровськом на честь комуністичного діяча Григорія Петровського. Відповідно до закону про декомунізацію у 2016 році Дніпропетровськ став Дніпром.

Позначки:
Copy link