День міста Маріуполь

День міста Маріуполь

День народження Маріуполя – великого міста на березі Азовського моря святкують 10 вересня або в наступну неділю після цієї дати. Засноване це місто, за офіційними даними, в 1778 році на місці вартового посту – центру Кальміуського містечка запорізьких козаків. Засновником міста став голова Азовської губернії Чертков, який дав йому назву Павловськ на честь спадкоємця російського престолу. У 1780 році місто заселили переселенці з Криму. В ті часи його стали називати Маріанаполь або Маріуполь. З 1948 по 1989 рік місто носило ім’я діяча сталінських часів, який народився тут, – Жданова. 

Схожі події:
🇺🇦 День міста Дніпро
🇺🇦 День міста Тернопіль
🇺🇦 День міста Рівне

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

В розвитку міста важливу роль зіграла залізниця, яка з’єднала місто з Донбасом та іншими економічними центрами. На культурний розвиток вплинули роботи уродженця міста, відомого пейзажиста Куїнджі. У 1878 році в місті з’явилася перша театральна трупа, а через 9 років свої двері відкрив міській театр.

Зараз Маріуполь входить до десятки найбільших міст України. Це важливий центр металургії та машинного будівництва, великий морський порт, кліматичний курорт.

Позначки:
Рекомендовано
12 вересня затверджене Міжнародним днем Організації Об'єднаних Націй по співпраці…