День міста Маріуполь

День міста Маріуполь

День народження Маріуполя – великого міста на березі Азовського моря святкують 10 вересня або в наступну неділю після цієї дати. Засноване це місто, за офіційними даними, в 1778 році на місці вартового посту – центру Кальміуського містечка запорізьких козаків. Засновником міста став голова Азовської губернії Чертков, який дав йому назву Павловськ на честь спадкоємця російського престолу. У 1780 році місто заселили переселенці з Криму. В ті часи його стали називати Маріанаполь або Маріуполь. З 1948 по 1989 рік місто носило ім’я діяча сталінських часів, який народився тут, – Жданова. 

Схожі події:
🇺🇦 День міста Дніпро
🇺🇦 День міста Тернопіль
🇺🇦 День міста Рівне

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

В розвитку міста важливу роль зіграла залізниця, яка з’єднала місто з Донбасом та іншими економічними центрами. На культурний розвиток вплинули роботи уродженця міста, відомого пейзажиста Куїнджі. У 1878 році в місті з’явилася перша театральна трупа, а через 9 років свої двері відкрив міській театр.

Зараз Маріуполь входить до десятки найбільших міст України. Це важливий центр металургії та машинного будівництва, великий морський порт, кліматичний курорт.

У 2015 році кількість населення становила 455 тис. мешканців.

Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну, збройні сили росії майже повністю зруйнували місто.

З 20 травня 2022 року воно знаходиться під окупацією, після того як захисники, здавшись в полон після боїв на Азовсталі, відступили.

7 червня 2022 року в місті проживало близько 100 000 жителів.

6 березня 2022 року, з метою вшанування відваги, масового героїзму та витривалості громадян, які виявили себе у захисті своїх міст під час відбиття збройної агресії росії проти України, Президент України присвоїв місту почесне звання «Місто-герой України».

Маріуполь – це Україна!

Позначки:
Copy link