День міста Черкаси

День міста Черкаси

Славетні Черкаси відзначають день міста у першу неділю червня. Щороку на честь свята тут відбуваються урочисті масові заходи, аби мешканці не забували свою історію та пишалися нею.

У 2024 році День міста Черкаси відзначається 2 червня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Одеса
🇺🇦 День міста Луцьк
🇺🇦 День міста Чернігів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

За деякими джерелами, день міста припадає на третю неділю вересня. Але за офіційним Статутом територіальної громади Черкас від 16 липня 2007 року та пізніше внесених до нього доповнень святкування відбувається у першу неділю червня. 

Історія міста Черкаси

Гарне місто Черкаси на березі Дніпра було засновано у 1286 році. Перші письмові свідчення про місто датуються 1395 роком в Супрасльському літописі, також воно згадується в ярлику хана Менглі- Гирея від 1507 року. В 1482 році Черкаси не скорилися кримсько-татарській орді, яка спустошила українські землі і захопила 11 міст від Києва до Житомира.

Черкаси зіграли визначну роль у національно-визвольній боротьбі українського народу проти Речі Посполитої під керівництвом гетьмана Богдана Хмельницького. Ще до заснування Запорізької Січі черкаський староста Остафій Дашкевич розробив проєкт захисних споруд на березі Дніпра та надав його до литовського сейму. Ідею було реалізовано і Черкаси стали одним з наймогутніших осередків козацької республіки того часу. Місто пишно та врочисто святкує свій день вже протягом 735 років поспіль.

Коли будемо відзначати День міста Черкаси?

РікДатаДень
20242 червняНеділя
20251 червняНеділя
20267 червняНеділя
20276 червняНеділя
20284 червняНеділя

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link