День кулькової ручки

День кулькової ручки

10 червня 1943 року було запатентовано кулькову ручку у США. Саме цю дату відзначають щороку як день народження винаходу – День кулькової ручки.

Схожі події:
🖊 День ручного письма (День почерку)
🖊 Всесвітній день каліграфії
🖊 Всесвітній день канцтоварів
🖊 День механічного олівця
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День кулькової ручки в історії

Першим запатентував принцип застосування ручки американець Джон Лауд ще у 1888 р. Та у нього виникли проблеми, пов’язані з щільністю чорнила, яке бруднило руки та одяг.

Нова формула чернил

У 1930-х роках угорські брати Біро (журналіст Ласло та хімік Дьєрдя) зуміли віднайти потрібну формулу щільності чорнила, яке не текло та не ставало густим. Та у зв’язку з початком Другої світової війни їм довелося емігрувати до Іспанії. Там брати познайомилися з екс-президентом Аргентини Августином Педро Хусто, якому розповіли про своє відкриття. Він спонукав їх виїхати до Аргентини та знайшов інвестора – Хуана Мейна. Вже у 1942 році аргентинці мали можливість придбати у магазинах кулькові ручки.

Хитрість та шахрайство Мілтона Рейнольдса

Невдовзі брати отримують патент ще у Великій Британії та співпрацюють з американською фірмою, щоб налагодити виробництво ручок у США. Та поява допитливого комівояжера Мілтона Рейнольдса змінює хід історії. Він зумів розібратися у конструкції ручки та запатентував її. У ті часи дія патенту розповсюджувалась тільки у тій країні, де він був виданий. Саме 10.06.1943 Рейнольдс отримав патент на винахід, до розробки якого він не мав відношення. Цей день вважається Днем кулькової ручки. Брати-винахідники довго судилися з шахраєм та добитися справедливості їм не вдалося.

Коли будемо відзначати День кулькової ручки?

РікДатаДень
202410 червняПонеділок
202510 червняВівторок
202610 червняСереда
202710 червняЧетвер
202810 червняСубота
Позначки:
Copy link