Всесвітній день стилю модерн

Всесвітній день стилю модерн

Щорічно 10 червня відмічається Міжнародний день стилю модерн (World Art Nouveau Day). У 2013 році ініціатором організації даного свята виступив угорський журнал Szecessziós Magazin, співпрацюючи з Музеєм прикладного мистецтва, який знаходиться у Будапешті. Там і було проведене перше святкування. Підтримав цей захід європейський арт-рух у Бельгії та Іспанії.

Схожі події:
🏠 День архітектури України
🏠 Всесвітній День архітектора та архітектури
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Дату для святкування Всесвітній день стилю модерн вибрали спеціально. У цей день пішли з життя великі архітектори-модерністи: Еден Лехнер, який спроєктував той самий Музей у Будапешті, та іспанець Антоніо Гауді.

Метою заходу є популяризація стилю у різних сферах мистецтва та збереження його творчих доробків. Кожен рік Всесвітній день модерну присвячується певній темі: різним елементам мистецтва, які створені згідно з правилами даного стилю. 

Особливості стилю

У кінці XIX століття на противагу популярному на той час історицизмові зародилося мистецтво молодих людей, характерними рисами якого були пластичність та плавність. А основними елементами стали запозичені у природи язики полум’я, хвилясті та синусоїдальні лінії, стилізовані рослини, переплетене листя, форми тіл тварин та птахів.

Коли будемо відзначати Всесвітній день стилю модерн?

РікДатаДень
202410 червняПонеділок
202510 червняВівторок
202610 червняСереда
202710 червняЧетвер
202810 червняСубота
Позначки:
Copy link