Всесвітній день стилю модерн

Всесвітній день стилю модерн

Щорічно 10 червня відмічається Міжнародний день стилю модерн (World Art Nouveau Day). У 2013 році ініціатором організації даного свята виступив угорський журнал Szecessziós Magazin, співпрацюючи з Музеєм прикладного мистецтва, який знаходиться у Будапешті. Там і було проведене перше святкування. Підтримав цей захід європейський арт-рух у Бельгії та Іспанії.

Схожі події:
🏠 День архітектури України
🏠 Всесвітній День архітектора та архітектури

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Дату для святкування Всесвітній день стилю модерн вибрали спеціально. У цей день пішли з життя великі архітектори-модерністи: Еден Лехнер, який спроєктував той самий Музей у Будапешті, та іспанець Антоніо Гауді.

Метою заходу є популяризація стилю у різних сферах мистецтва та збереження його творчих доробків. Кожен рік Всесвітній день модерну присвячується певній темі: різним елементам мистецтва, які створені згідно з правилами даного стилю. 

Особливості стилю

У кінці XIX століття на противагу популярному на той час історицизмові зародилося мистецтво молодих людей, характерними рисами якого були пластичність та плавність. А основними елементами стали запозичені у природи язики полум’я, хвилясті та синусоїдальні лінії, стилізовані рослини, переплетене листя, форми тіл тварин та птахів.

Позначки:
Copy link