День судового експерта України

День судового експерта України

4 липня відзначається День судового експерта України. Це свято святкують ті, хто стоїть на захисті фактів та справедливості. День з’явився у календарі офіційних професійних свят згідно наказу президента Віктора Ющенка від 10.06.2009 року. Ініційоване святкування було Координаційною радою з проблем судової експертизи при Мін’юсті. При прийнятті рішення про запровадження нового свята президент керувався тим, що судово-експертна діяльність відіграє дуже важливу роль у питаннях захисту прав громадян та у забезпеченні справедливого суддівства. 

Схожі події:
🇺🇦 День працівників суду України
🇺🇦 День юриста України
🇺🇦 День слідства в Україні
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Мета Дня судового експерта України

Заснування свята є своєрідною даниною поваги зі сторони української влади до судових експертів країни за їх відповідальну, важку та дуже емоційну працю. На даний час в Україні пройшли атестацію та успішно працюють близько 6 тис. таких спеціалістів (1,4 тис. з них державні). Професія судового експерта дуже важлива, адже саме за його допомогою відбувається правосуддя не на здогадках, а на фактах та доказах. Завдяки цим спеціалістам виправдовують невинних та наказують винних у злочинах. Від точності та об’єктивності експертиз залежить хід розслідування злочину.

У День судового експерта необхідно вітати професіоналів своєї справи, бажаючи їм завжди у своїй роботі керуватися об’єктивністю та неупередженістю.

Коли будемо відзначати День судового експерта України?

РікДатаДень
20244 липняЧетвер
20254 липняП’ятниця
20264 липняСубота
20274 липняНеділя
20284 липняВівторок
Позначки:
Copy link