День Ейфелевої вежі

День Ейфелевої вежі, що відзначається 31 березня, відзначає річницю завершення будівництва Ейфелевої вежі в 1889 році. Ця культова споруда, що височіє в самому центрі Парижа, Франція, є не лише архітектурним дивом, але й символом французької культури та винахідливості.

Відкриття всесвітньо відомої Ейфелевої вежі відбулося у 1889 році, 31 березня. З цього часу заведено відзначати день народження «Залізної пані». Кожен хоч раз чув про 300-метровий символ Франції, що знаходиться на Марсовому полі. Вежа отримала назву на честь свого творця – Густава Ейфеля. Спочатку вважалося, що споруда є тимчасовою, адже вона встановлювалася як символ багатства та незалежності французького народу на честь сторіччя революції та для проведення міжнародної виставки. Після закінчення національних гулянь конструкцію планували розібрати, але підприємливі французи уже встановили на верхівках радіоантени. Тому практична цінність вежі була незаперечна, і її вирішили залишити.

Побудована на честь сторіччя Французької революції, Ейфелева вежа спочатку була зустрінута скептично і з обуренням з боку критиків, які сумнівалися в її конструктивній надійності та естетичній привабливості. Однак незабаром кований шедевр Гюстава Ейфеля з відкритою решіткою завоював серця і став архітектурним дивом, яким захоплюються в усьому світі.

Схожі події:
🗼 День хмарочоса
🗼 Всесвітній день містобудування (урбанізму)
🗼 Міжнародний день пам’яток та історичних місць

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Ейфелева вежа була найвищою у світі рукотворною спорудою до завершення будівництва Крайслер-білдінг у Нью-Йорку в 1930 році. Її будівництво було технологічним дивом свого часу, завершене в рамках бюджету і з мінімальними жертвами, що є рідкісним подвигом для проектів такого масштабу.

День Ейфелевої вежі – чудова нагода дізнатися більше про цю культову споруду. Чи знали ви, що Ейфелева вежа складається з 18 000 металевих частин і що з моменту відкриття її відвідали понад 250 мільйонів людей?

Зводили споруду 300 працівників близько 2 років. Закінчення монтажних робіт припало на 31 березня, тоді Ейфелева вежа була повністю закінченим проєктом. Цього дня Густав Ейфель піднявся східцями на верхівку свого творіння та встановив там французький триколор. У будівництві та проєктуванні споруди брали участь 72 видатних інженерів та науковців, імена яких були викарбувані на стінах Залізної пані.

Завершення будівництва Ейфелевої вежі стало поворотним моментом в історії архітектури, символізуючи прогрес, красу і дух Французької революції. Вона є свідченням людської винахідливості та прагнення до досконалості. День Ейфелевої вежі нагадує нам про значення цього величного символу Парижу й Франції для всього світу.

Позначки:
Copy link