Міжнародний день декольте 30 березня

Міжнародний день декольте

Міжнародний день декольте є неофіційним серйозним й, водночас, жартівливим святом, що викликає резонанс у суспільстві та відгук у соцмережах, яке святкують люди з усієї планети 31 березня.

Міжнародний день декольте – це щорічне свято, яке з моменту свого заснування викликає як інтерес, так і суперечки. Започаткований у Південній Африці у 2002 році, цей день став визнаним у різних країнах світу. Спонсорований брендом жіночої білизни Wonderbra у співпраці з журналом Cosmopolitan та південноафриканською радіостанцією 5fm, День декольте пропагує ідею бодіпозитиву та розширення прав і можливостей жінок.

Більше десятиліття тому подія мала великий успіх в інтернеті на території Йоганнесбурга. Користувачі з радістю влаштовували фото-челенджі, а інші оцінювали знімки та визначали переможця у різних номінаціях. Головним призом вважалася віртуальна нагорода «Декольте року».

Історично склалося, що декольте в усі часи було найпривабливішем місцем у тілі жінки. Найперше та найвідвертіше у ті часи декольте було відоме у богині змій з Криту. Скульптор показав спокусу та лукавість через образ владної богині. Пам’ятники та скульптури грецьких митців також не соромляться демонструвати відверті вирізи у жіночих сукнях та туніках.

Починаючи з Середньовіччя, жінки використовували декольте у якості схованки для любовних послань. Оскільки кишень у жіночому вбранні не було передбачено тодішніми дизайнерами, виріз на грудях чудово зберігав дорогі серцю записки, а іноді й інші дрібниці: хусточку, солодощі, рукавички, парфуми та косметику.

Походження та мета

Міжнародний день декольте (Національний день декольте) був заснований у 2002 році компанією Wonderbra, журналом Cosmopolitan і радіостанцією 5fm, щоб відзначити незалежність і силу жінок у всіх аспектах життя – від кар’єри до стосунків і особистої долі. Аніта Мейрінг, консультант зі зв’язків з громадськістю Wonderbra, описала подію як день, коли жінки усвідомлюють, що їхнє декольте є чимось унікальним і що вони повинні пишатися ним. Це безтурботна подія, яка заохочує жінок відчувати себе красивими та впевненими у собі.

Цей день також дає можливість чоловікам з повагою оцінити красу жіночої фігури. Саманта Патерсон, бренд-менеджер компанії Wonderbra, підкреслила, що цей день був започаткований як спосіб вшанування незалежності та сили жінок, і замислювався як весела та безтурботна розвага. Важливо, що прибуток, отриманий протягом цього дня, був переданий на благодійні цілі, такі як Sunflower Fund, який підтримує громадян Південної Африки з діагнозом лейкемія та іншими небезпечними для життя захворюваннями крові.

Схожі події:
👗 День носіння сукні
👗 Міжнародний день спідниці
👗 Всесвітній день кравців

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Святкування та заходи

Щороку наприкінці березня або на початку квітня Міжнародний день декольте відзначається в офісах, ресторанах і барах по всій Південній Африці та в інших країнах-учасницях. День відзначається спеціальними заходами, серед яких конкурси на кшталт “Найкраще декольте”, роздача наклейок і G-стрінгів обраним особам, а також продаж національних коктейлів, присвячених Дню декольте, з виручкою, що йде на благодійність.

Місцеві виробники та продавці нижньої білизни також приєднуються до підтримки святкування, відзначаючи зміни в індустрії та пропагуючи бодіпозитивність. Святкування час від часу стає трендом у соціальних мережах, таких як Twitter, що свідчить про його міжнародне охоплення та розмови про стандарти краси та впевненість у тілі, які воно викликає.

Критика та обговорення

Незважаючи на свої наміри, Міжнародний день декольте зіткнувся з критикою з різних боків. Критики стверджують, що він об’єктивує жінок і використовує їхні тіла як маркетингові інструменти. Сіквана-Ндуло, уповноважена з гендерних питань провінції Східний Кейп, засудила святкування, застерігаючи жінок не брати участь у Національному дні декольте. Неприбуткова організація “Гендерні зв’язки” (Gender Links) також розкритикувала цей захід за посилення гендерних стереотипів та упереджень через сексуалізацію жіночих тіл.

Однак прихильники цього дня стверджують, що він не має на меті об’єктивізувати жінок, а навпаки, відзначати їхню форму у веселій і позитивній формі. Ванесса Рафаелі, редакторка журналу “Космополітен”, виступила на захист цього дня, заявивши, що він має бути святом, а не об’єктивацією.

Міжнародний день декольте залишається днем святкування, який виводить на перший план дискусії про бодіпозитивність, розширення прав і можливостей жінок та тонку межу між оцінкою та об’єктивацією. Хоча цей день продовжує викликати неоднозначну реакцію, він також слугує нагадуванням про важливість впевненості в собі, любові до себе та святкування своєї унікальності.

Позначки:
Copy link