День освоєння космосу

День освоєння космосу

День освоєння космосу (Space Exploration Day), також відомий як Національний день Місяця (Moon Day) у США, відзначається щорічно 20 липня. Цей день приурочений до річниці першої пілотованої місії на Місяць.

20 липня 1969 року американські астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін стали першими людьми, які ступили на поверхню Місяця. Цей день також покликаний надихати і заохочувати молодь до кар’єри в галузі космічних наук і дослідження космосу.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день авіації і космонавтики
✔️ Міжнародний день астрономії
✔️ Міжнародний день Космосу
✔️ Міжнародний день польоту людини в космос

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Читайте також: Цікаві факти про Місяць

Цікаві факти про Місяць

Історія виникнення Дня освоєння космосу

Місія “Аполлон-11”, запущена НАСА з Космічного центру Кеннеді у Флориді, США, стала важливою віхою в історії людства. У місії брали участь троє астронавтів – Ніл Армстронг, Базз Олдрін і Майкл Коллінз. 20 липня Армстронг став першою людиною, яка ступила на Місяць, зі знаменитим висловом: “Це один маленький крок для людини, один гігантський стрибок для людства”. Олдрін приєднався до нього на місячній поверхні через 19 хвилин.

Астронавти провели кілька годин на поверхні Місяця, встановивши прапор США, фотографуючись і навіть поспілкувавшись з президентом Річардом Ніксоном. Вони провели ніч у місячному модулі на поверхні Місяця і 22 липня розпочали зворотній шлях на Землю, благополучно приземлившись у Тихому океані 24 липня.

У 1984 році президент США Рональд Рейган проголосив 20 липня Днем дослідження космосу на честь цієї історичної події.

День дослідження космосу – це не лише святкування минулих досягнень, а й день натхнення майбутніх поколінь. Він заохочує людей дізнаватися більше про дослідження космосу і надихає молодь розглядати космічні науки і дослідження космосу як потенційні кар’єрні шляхи.

Цей день також слугує нагадуванням про неймовірні досягнення людства в дослідженні космосу і спонукає нас мріяти про те, куди ми ще полетимо. Це день, коли варто подивитися в небо і згадати всі досягнення людства в дослідженні та розумінні космосу.

Як святкувати День освоєння космосу

  • Відвідати музей космонавтики або планетарій
    Скористайтеся можливістю відвідати місцевий музей космонавтики і дізнатися більше про те, як влаштовані наші планети, а також про захоплюючу історію дослідження космосу.
  • Читайте книги про космос
    Якщо у вас є маленькі діти, зацікавте їх космосом та суміжними галузями, читаючи їм книги про космос і космічні технології.
  • Поділіться тим, що дізналися
    Ви знайшли щось цікаве, досліджуючи космічні дослідження? Поділіться цим з усіма, кого ви знаєте! Напишіть пост, відмітьте своїх друзів і використовуйте хештег #SpaceExplorationDay.

День дослідження космосу – це день визнання і відзначення роботи тисяч безіменних людей за лаштунками, які невтомно працюють, щоб зробити космічні місії успішними. Тож давайте подивимось на небо, згадаємо неймовірні космічні досягнення людства і помріємо про те, куди нам ще треба йти.

Коли будемо відзначати День освоєння космосу?

РікДатаДень
202420 липняСубота
202520 липняНеділя
202620 липняПонеділок
202720 липняВівторок
202820 липняЧетвер
Позначки:
Copy link