Ми не будемо говорити про фото/відео фіксацію і розміщення у соцмережах пересування зброї та військових, роботи ППО та влучань ворожих ракет. Це злочини – про це знають навіть діти. І не про говоритемемо
Просто ще раз нагадаємо: Не “стріляйте” по своїх!
Це нагадування актуальне сьогодні, особливо, через втому, емоційне виснаження та напругу у суспільстві, що вже тривалий час знаходиться у стресі, боротьбі. Хронічна втома, страх, втрати та горе, невизначеність – знижуть нашу стресостійкість, здатність адекватно сприймати критику та реагувати на провокаційні висловлювання й поведінку. Ми стаємо вразливі, втрачаємо гнучкість і адаптивність. Травмовані душі та виснажена психіка легко втрачають рівновагу й адекватність. Часто порція гніву й роздратованості не відповідають ситуації.
Кількість сварок, конфліктів, прискіпувань, ворожнечі зростає у колективах, чатах, коментарях, серед родичів та у сім’ях. Часто під гарячу руку потрапляють найрідніші та діти.
У багатьох не вистачає душевних ресурсів на співчуття, емпатію та бажання зрозуміти опонента. Байдужіть та черствість – ознаки емоційного виснаження. Ми забуваємо, що за кожним рішенням, словом чи дією когось, прихована його особиста історія, унікальна ситуація, особистий біль тощо, про які ми можемо не знати. Або вже не хочемо знати? Або просто не можемо , через власну втому та виснаженість. Важливо не засуджувати, не критикувати та максимати проявляти толерантність.
Як не допомагати ворогу?
- не «стріляйте по своїх» — старайтесь, щоб близькі люди не страждали від вашого емоційного вигорання та виснаження
- не піддавайтесь провокаціям у чатах та коментарях соцмереж, у спілкуванні з рідними, колегами тощо
- не будьте самі провокатором конфліктів, де їх можна уникнути
- бережіть свої почуття та почуття близьких вам людей
- практикуйте усвідомленість та розпізнавання власних почуттів
- висловлюйте свою почуття
- не накопичуйте та не архівуйте нестерпних почуттів
- практикуйте безпечні профілактичні способи вираження гніву та роздратування
- пам’ятайте, що не буває поганих почуттів
- дбайте про своє ментальне здоров’я
- звертайтесь за психологічною підтримкою до психологів чи психотерапевтів
- не накладайте стрес на стрес, по можливості уникайте емоційних перевантажень
- дбайте про свій фізичний стан, дотримуйтесь режимів відпочинку, сну і харчування
- дотримуйтесь інформаційної гігієни
- бережіть себе!
Пам’ятайте: ворог у нас один, спільний — росія.
Своїх бережемо!
Підтримуйте ЗСУ щодня!
Наші сила – в нашій єдності та людяності. Кожна збережена і врятована душа – це теж внесок у перемогу. Війна – це надважке випробування для усіх. Дбайте про себе, щоб мати фізичний та емоційний ресурс для захисту й турботи про близьких.
Турбота, підтримка, лояльність до помилок, прийняття, любов до себе і до ближніх – це теж зброя у боротьбі проти зла. Добро завжди перемагає!
P.S. Нарешті, відмовтеся вже від російської музики та фільмів, відпишіться від російських блогерів, не користуйтеся продукцією ворога!
Читайте нашу статтю: Профілактика вигорання під час війни
Підписуйтесь на розсилку "Цікаві статті"
Кожної пʼятниці ми надсилатимемо вам нові цікаві статті за тиждень у вашу поштову скриньку. Відписатися можна будь-коли. Наш контент на 100% безплатний.