Вдячність – це почуття, що є цілющим та ресурсним для нашої психіки. Відчуття вдячності свідчить про задоволеність життям, усвідомленість, здатність бути в моменті, рівень психологічної зрілості особистості.
Здатність відчувати вдячність впливає на рівень щастя людини, на гормональний стан та загальний рівень самопочуття, підвіщує стресостійкість, покращує стосунки з оточуючими, допомагає знайти сенси та відчути палітру усіх смаків життя. Ось така магія вдячності. Вміння помічати причини для вдячності у своєму житті може стати не лише доброю і корисною звичкою, а й потужним інструментом для змін на краще, революційним кроком трансформації світогляду та способу мислення.
Протягом року багато календарних подій, що нагадують нам про вдячність: Міжнародний день “дякую”, Всесвітній день подяки, День “листів подяки”, День вдячності волонтерам тощо. Візначайте їх і нагадуйте собі про магію вдячності, будьте вдячними собі, близьким людям та світу.
Читайте нашу статтю: Усвідомленість – суперздібність

Щоденник вдячності — це просто зошит з подяками і це потужна психологічна техніка для покращення багатьох аспектів життя.
Що ми отримуємо від ведення щоденника вдячності:
- Прокачка усвідомленності
- Переоцінка цінностей
- Вміння фокусуватись на моменті
- Подолання пригніченого настрою
- Вміння цінувати і радіти тому, що є
- Підвищення рівня оптимізму
- Зростання рівня задоволеності життям
- Підвищення стресостійкісті та емоціної стабільністі
- Підвищення ресурсності
- Формування позитивного мислення
- Зростання самооцінки
- Кроки до прощення та покращення стосунків
- Покращення фізичного й емоційного стану
Життя не повинно давати нам те, чого ми чекаємо. Треба брати те, що воно дає, і бути вдячним за те, що це так, а не гірше.
Маргарет Мітчелл
“Віднесені вітром”
Правила ведення щоденника вдячності:
- Бажано писати від руки
- Спершу написати 100 подяк (починайте згадувати все з самого дитинства)
- Потім писати щодня 5 подяк
- Бути щирим
- Писати максимально конкретно (без загальностей)
- Вести щоденник тривалий час — не менше 21 дня
- Дякувати близьким, друзям, співробітникам, речам, подіям, погоді, почуттям тощо
- Дякувати за дрібниці
- Бути вдячним негативному досвіду чи подіям (роблячи висновки, уроки, аналіз ситації)
- Не забувати дякувати собі
Найкращий спосіб відплатити за дивовижну мить – просто насолодитися нею.
Річард Бах
“Міст через вічність”
Існує така терапевтична вправа для покращення стосунків у парі або між рідними: щодня промовляти вечором, наприклад, десять подяк один одному. Не абстрактних (що ти є, що любиш мене), а конкретних (за помитий посуд, винесене сміття, за приготовлений чай, подані ліки, за оброблену подряпину тощо). Повірте, нам є за що дякувати близьким. Промовте подяку перед сном за все, що відбулось сьогодні. Багатьом буде важко згадати причини для подяки, ми часто сприймаємо як належне те, що роблять близькі люди. Водночас, це тренуватиме звичку – бути вдячним.
Вдячність, як терапевтичний інструмент, може змінити ставлення до ситуації, до людини, до певного виду діяльності, до себе тощо. Практикуйте вдячність щодня. Хай це світле й тепле почуття заповнює пустоти, що утворилися від травмуючого досвіду, хай надихає жити і творити добро!
Затишний куточок натхнення та мотивації на телеграм-каналі Артлайф