10 цікавих фактів про полярних ведмедів

цікаві факти про полярних ведмедів
  1. Білий ведмідь має на лапах перетинки, завдяки яким він може швидко пересуватися у воді. Цей відмінний плавець легко може подолати відстань у декілька сотень кілометрів. Зафіксовано випадок, коли ведмідь подолав 687 км за 9 днів, доки не досяг твердої крижаної поверхні. А біла ведмедиця пливла від берегів Аляски 600 км без зупинки у пошуках їжі.
  2. Волоски хутра полярних ведмедів насправді є прозорими. Вони здаються білими внаслідок того, що відбивають світло. Жовтий відтінок хутра свідчить про солідний вік тварини, яка вже не може достатньо ретельно дотримуватися гігієни. Появі зеленого кольору вовни ведмеді зобов’язані водоростям, які проростають на шерстинках у теплих умовах.
  3. Шкіра полярних ведмедів завжди має чорний колір. Завдяки цьому явищу тварини зберігають достатню кількість тепла, щоб спокійно жити в умовах вічної мерзлоти. Температура тіла цих істот не стає нижчою за +31°C навіть під час перебування у крижаній воді. Ведмедям іноді доводиться уникати інтенсивних фізичних навантажень, аби не перегріватися.
  4. Під час полювання полярні ведмеді виявляють свої інтелектуальні здібності, закриваючи носа лапами. Це дає їм можливість повністю злитися з білою поверхнею снігу та залишитися непоміченими.
  5. У 1960 році на Алясці було застрелено полярного ведмедя, вага якого складала 1002 кілограми. Він і досі вважається найважчим самцем, якого зустрічали люди. У середньому вага полярного хижака складає 700-800 кг при зрості 3 м. Самиці важать приблизно 300 кг, тому дуже різняться розмірами від самців.
  6. У багатьох північних народів білий ведмідь виступає головною фігурою у казках та легендах. Існують історії навіть про родинні відносини між людьми та цими тваринами, результатом яких ставала поява спільного потомства. Також ескімоси вірять у перетворення людини та ведмедя один в одного у результаті реінкарнації.
  7. У зороастрійському календарі білий ведмідь зазначається у якості священної тварини. Він символізує фізичну силу, сміливість та витривалість. А ось у релігійних джерелах цю тварину ототожнювали з тілесними гріхами людини.
  8. Доказами високого інтелектуального розвитку полярних ведмедів є їхня здатність безпомилково орієнтуватися на абсолютно білих просторах удень, уночі, у заметіль та шторм. Бездоганне шосте почуття приводить цих хижаків до лежбищ тюленів та дозволяє виключно точно оцінити обставини та сили супротивника.
  9. Тривалість життя білих ведмедів у дикій природі складає від 15 до 18 років. Але якщо тварина попадає у неволю, де для неї створені сприятливі умови, вона може дожити до 30 років. Полярні хижаки не впадають у сплячку й зберігають активність протягом усього року. Виняток становлять вагітні самиці, які залягають у барліг на 1.5-2 місяці.
  10. Ведмедиці, які живуть у південних частинах Арктики, виховують своє потомство протягом двох років, у той час, як мами з півночі продовжують це робити до трьох років. Новонароджені ведмежата важать від 400 до 750 грамів і не можуть довго існувати без матері. 

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Було цікаво❓Поділіться з друзями! 👇

Share via
Copy link