Європейський День пам’яті жертв сталінізму і нацизму

Європейський День пам’яті жертв сталінізму і нацизму

Щороку 23 серпня Європа та Україна разом з іншими державами відзначають День пам’яті жертв сталінізму та нацизму.

Європейський День пам’яті жертв сталінізму і нацизму в історії

Дата нагадує світовій громадськості про подію, що сталася у 1939 році, – підписання пакту Молотова-Ріббентропа. Історики розглядають цей документ як злочинну угоду між Сталіним та Гітлером, що запустила механізм Другої світової війни.

23 серпня 1939 року Радянський Союз та Німеччина стали змовниками й підписали Договір про ненапад. Тоталітарні режими підштовхнули світ до кривавого воєнного конфлікту. Згідно з пактом, обидві держави давали обіцянку не втручатися у разі воєнного конфлікту з третьою стороною. Крім того, договір містив таємні положення стосовно розподілу території Східної Європи на сферу німецьких та радянських інтересів.

Злочин проти людства

За пактом Молотова-Ріббентопа передбачалося повне знищення Польщі, Естонії, Литви та Латвії як самостійних держав та розподіл їхніх територій. Сталін взагалі не прагнув самостійності Білорусі та України. Через тиждень після підписання злочинного договору німецькі війська вторглися у Польщу – розпочалася Друга світова війна. Аж до 1941 року Радянський Союз постачав Німеччині сировину та матеріали для здійснення агресії проти Європи. 

Пакт Молотова-Ріббентропа розглядається як злочин проти миру та людства, який вже в наші часи був різко засуджений Європейським Парламентом. Організація у 2009 році запропонувала відзначати 23 серпня День пам’яті жертв сталінізму та нацизму. 

Позначки:
Copy link