День міста Луцьк

День міста Луцьк

День народження міста Луцьк Волинської області України святкують у другу суботу вересня. Це гарне місто з неповторною архітектурою, стародавньою історією, духовним багатством. Згідно з історичними джерелами, Луцьк був заснований дулібами у VII сторіччі, але є також інформація, що місто заснував Володимир Великий близько 1000 року. Достеменно відомо, що у 1085 році це славетне місто мало міцні укріплення й гідно протистояло піврічній осаді з боку Болеслава Хороброго.

У 2023 році День міста Луцьк припадає на 2 вересня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Миколаїв
🇺🇦 День міста Хмельницький
🇺🇦 День міста Одеса

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія міста неоднозначна та багата подіями. Луцьк був столицею Галицько-Волинського князівства у 1340 році. Тут була збудована резиденція князя Любарта – Луцький замок. У цей час у місті почали будувати воєнні укріплення з цегли замість деревини, тому місто отримало змогу тривалий час витримувати осади ворогів.

У 1429 році у Луцьку зібралися європейські монархи, щоб дійти згоди у питанні захисту від османів. Ще через три роки місто отримало магдебурзьке право, що позитивно вплинуло на економічний, соціальний та Політичний розвиток. У 1569 році Луцьк опинився під владою Польщі та став центром Воєводства. З 1795 по 1918 рік населений пункт знаходиться під руською владою та стає повітовим містом Волинської губерній. Пізніше після підписання між Німеччиною та Радянським Союзом Пакту Молотова-Ріббентропа Луцьк входить до складу УРСР.

Позначки:
Copy link