Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми

Міжнародний день поширення інформації про хронічні імунологічні та неврологічні захворювання

Щорічно 12 травня світ відзначає важливу подію – Міжнародний день поінформованості про хронічні імунологічні і неврологічні захворювання (International Awareness Day for Chronic Immunological and Neurological Diseases) (до яких належить фіброміалгія, синдром хронічної втоми й таке інше).

Дата святкування обрана на честь дня народження Флоренс Найтінгейл – сестри милосердя, котра мала ці захворювання. Свято започаткували у 1992 році. Символом цього дня є блакитна стрічка.

Цей день також відомий як «День зниклих мільйонів» і спрямований на підвищення обізнаності про вплив хронічних захворювань, таких як синдром хронічної втоми (СХВ), фіброміалгія, множинна хімічна чутливість, хвороба Лайма та інші пов’язані захворювання. Ці хвороби вражають мільйони людей у всьому світі, і їх часто не діагностують або ставлять неправильний діагноз через брак розуміння та досліджень. Міжнародний день інформування про хронічні імунологічні та неврологічні захворювання дає можливість підкреслити необхідність збільшення обсягу досліджень, фінансування та підвищення обізнаності громадськості щодо цих хронічних захворювань.

Схожі події:
😕 Міжнародний день паніки
😕 День обізнаності про стрес

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Синдром хронічної втоми – це важка патологічна втома людини (триває мінімум півроку), котра не проходить після відпочинку. Чітка причина виникнення досі невідома. Профілактика та лікування полягають у налагодженні денного режиму, веденні здорового способу життя та психологічній корекції. Крім того, лікарі рекомендують відволіктись на творчість, зайнятись улюбленими справами, побути наодинці з собою та розслабитись. Фіброміалгія, наприклад, є хронічним станом поширеного болю.

Метою Дня запобігання синдрому хронічної втоми є підвищення обізнаності суспільства щодо існування подібних хронічних захворювань, залучення до профілактики та правильного лікування.

  • Близько 17 мільйонів людей на планеті страждають від хронічної втоми.
Позначки:
Copy link