Всесвітній день року

Всесвітній день року

Всесвітній день року (World Rock Day), або Dia Mundial Do Rock, як його називають у Бразилії, – це свято, яке відзначається 13 липня щороку, переважно в Бразилії. Цей день був призначений для вшанування рок-музики і пам’яті про культовий благодійний концерт Live Aid 1985 року, який зібрав значні кошти для допомоги голодуючим в Ефіопії. День був обраний відповідно до коментаря відомого музиканта Філа Коллінза, який виступав на концерті. Він висловив побажання, щоб дата концерту, 13 липня, відзначалася як “Всесвітній день року”.

Рок-музика, яка зародилася в США як рок-н-рол, з тих пір розділилася на безліч піджанрів, зарекомендувавши себе як глобальне явище. Історія жанру сягає кінця 1940-х – початку 1950-х років у Сполучених Штатах, тоді як його британський варіант з’явився наприкінці 1950-х років, зробивши значний внесок у Британське середовище в середині 1960-х років. З часом розвинулися різні піджанри рок-музики, від фолк-року до глем-року та панк-року, кожен з яких має свої унікальні особливості та чарівність.

Концерт Live Aid, який став поштовхом до створення Всесвітнього дня року, відбувся 13 липня 1985 року. Його організували ірландський музикант Боб Гелдоф і шотландська музикантка Мідж Уре у відповідь на страшний голод в Ефіопії. Концерт транслювався з Лондона та Філадельфії, і в ньому взяли участь багато видатних виконавців, серед яких “Queen”, Елтон Джон, Мадонна, Ерік Клептон та Мік Джаггер. Ця зіркова подія зібрала близько 2 мільярдів глядачів у 38 країнах світу.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день рок-н-ролу
✔️ Всесвітній день техно-музики
✔️ Всесвітній день Beatles

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Хоча Всесвітній день року продовжує з ентузіазмом святкуватися в Бразилії, його визнання ще не досягло глобальних масштабів. Деякі музичні фахівці вважають вибір дати 13 липня довільним, пропонуючи альтернативні дати, пов’язані з іншими важливими подіями в історії рок-музики. Незважаючи на те, що Всесвітній день року відзначається в обмеженому масштабі, його суть залишається незмінною: визнання соціального впливу рок-музики, її еволюції та здатності об’єднувати людей заради змін.

Позначки:
Copy link