Всесвітній день піклболу

Всесвітній день піклболу

Всесвітній день піклболу (World Pickleball Day), що відзначається 10 жовтня, – це подія, присвячена підвищенню обізнаності про піклбол та знайомству з ним нових гравців. Цей день присвячений не лише грі, а й відзначенню інклюзивного характеру, життєвих переваг і глобального азарту, який піклбол приносить любителям цієї гри по всьому світу.

Що таке піклбол?

Піклбол – це ракетковий вид спорту, який поєднує в собі елементи бадмінтону, тенісу та настільного тенісу. У нього грають перфорованим пластиковим м’ячем (схожим на волейбольний м’яч) і композитними ракетками. У гру можна грати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі на майданчику розміром з бадмінтон з дещо модифікованою тенісною сіткою.

Зазвичай в цей вид спорту грають парними командами (по два гравці в команді), але можуть також грати і одиночні гравці. Мета гри – заробити очки, перекинувши м’яч через сітку на майданчик суперника, при цьому суперник не повинен його успішно відбити. Очки може набирати лише сторона, що подає, і ігри зазвичай проводяться до 11, 15 або 21 очка, причому для перемоги команді-переможниці потрібна перевага у два очки.

Піклбол відомий своєю інклюзивною природою і популярний серед гравців різного віку та рівня підготовки. Правила гри прості, що робить її легкою для новачків, але її швидкий темп забезпечує конкурентне середовище для досвідчених гравців.

Походження та значення

Перший в історії Всесвітній день піклболу відбувся в суботу, 10 жовтня 2020 року. Дата 10 жовтня вдало поєднує в собі цифри 0-0-2, які є стартовими номерами кожної гри в піклбол (окрім гри в одиночному розряді). Цей день покликаний підвищити обізнаність про піклбол і познайомити з грою потенційних нових гравців у всьому світі1.

Всесвітня федерація піклболу (WPF) бачить свою мету в тому, щоб розпалити глобальний азарт до пікльболу. Їхньою метою є утвердження піклболу як гри, в яку грають у всьому світі, а не тільки в Північній Америці. WPF заснувала Всесвітній день піклболу, щоб відсвяткувати цю гру в усьому світі, познайомити з нею нових гравців і збільшити кількість гравців у всьому світі2. WPF також прагне підняти цей вид спорту до рівня таких знакових подій, як Олімпійські ігри в майбутньому.

Всесвітній день піклболу – це не просто святкування цього виду спорту, це свідчення того, що світова спільнота прийняла піклбол.

Схожі події
✔️ Всесвітній день тенісу
✔️ Всесвітній день настільного тенісу
✔️ День гри в теніс

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://thepickler.com/blogs/pickleball-blog/world-pickleball-day []
  2. https://www.worldpickleballfederation.org/world-pickleball-day/ []
Позначки:
Copy link