Міжнародний день режисури

Міжнародний день режисури

Міжнародний день режисури (International Stage Management Day) або Міжнародний день сценічного менеджменту, що відзначається 10 жовтня, – це данина поваги неоспіваним героям театру – режисерам-постановникам. Ці професіонали невтомно працюють за лаштунками, щоб кожна театральна постановка проходила безперебійно, координуючи все – від репетицій до виступів.

Історія та еволюція

Концепція сценічного менеджменту з’явилася ще в 1300-х роках, але як окрема роль у театрі з’явилася лише в 1600-х роках. Важливість сценічного менеджменту можна простежити ще з часів Шекспіра, коли молоді підмайстри, які навчалися ремеслу, брали на себе обов’язки сучасних сценічних менеджерів.

Перший офіційний День режисури відбувся у 2013 році і був перейменований на Міжнародний день режисури через його глобальну популярність. Відтоді цей день відзначається щорічно, щоб оцінити зусилля сценографів і підкреслити їхню важливість у театральному виробництві.1

Ролі та обов’язки сценічного менеджера

Сценічні менеджери є основою будь-якої театральної постановки. Вони відповідають за безліч завдань, серед яких:

  • Створення та налаштування розкладу репетицій.
  • Управління меблями та реквізитом.
  • Організація примірок костюмів.
  • Зв’язок з театральними відділами, продюсерами, акторами та технічною командою.
  • Координація всіх аспектів виробничого підрозділу, від встановлення та демонтажу декорацій, звукового та освітлювального обладнання до забезпечення безпеки заходу.

Глобальне визнання

Святкування Міжнародного дня режисури привернуло увагу всього світу. Енді Роулі, виконавчий директор Асоціації режисерів-постановників, зазначив, що цей день захопив уяву людей по всьому світу, а святкування пройшли від Нової Зеландії до США. Заходи з вшанування сценічних менеджерів включали в себе надання їм можливості вести свої сторінки у Твіттері, приготування їжі для них акторами та спеціальні згадки у програмах вистав.

Міжнародний день режисери слугує нагадуванням про ключову роль, яку відіграють режисери у світі театру.

Схожі події
✔️ Міжнародний день актора
✔️ Міжнародний день театру

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. http://blog.iavm.org/international-stage-managers-day-october-10/ []
Позначки:
Copy link