Всесвітній день обізнаності про его

Всесвітній день обізнаності про его

Що це за подія?

11 травня відзначається дуже незвичайне свято під назвою Всесвітній день обізнаності про его (World Ego Awareness Day). Його святкують у всьому світі з 2018 року. Свято було засноване неприбутковою громадською організацією Ego Awareness Movement (Рух обізнаності про его). Як ви вже здогадалися, ця дата має конкретну мету – допомога людям, що страждають від егоїзму. Здавалося, що егоїзм – це жити задля себе коханого, робити все що заманеться, не думати про інших… Що може бути кращим? Проте фахівці у галузі душевного здоров’я стверджують, що егоїстична поведінка не приносить людині щастя, а якщо вона дає їй задоволення, то лише короткотермінове. 

Схожі події:
😎 День самооновлення
😎 Складові турботи про себе
😎 Міжнародний день прийняття себе
😎 Міжнародний день прийняття
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день обізнаності про его?

Що таке «его»?

Его – це скорочене слово від терміну «егоїзм». Своєю чергою, егоїзм – це стан людини та модель поведінки, яка спрямована на отримання власної вигоди попри те, чого це буде коштувати для інших. Здебільшого егоїст вчиняє такі вчинки, які приносять йому вигоду навіть коштом його близьких та знайомих. Звісно, егоїзм притаманний всім людям, проте у кожного є свої прояви та ступені розвитку цього стану. Певні люди поводять себе у відношенні до інших тільки як споживачі та навіть виходять за межі моральних норм. Їх і називають егоїстами. Якщо людина зрозуміє, що виною її невдач є саме її поведінка, а не навколишні, вона зможе змінити ситуацію на краще. Треба спонукати егоїста більше думати про інших, про потреби знайомих та незнайомих людей. А також практикувати допомогу навколишнім.

Також егоїзм може призвести до важких наслідків. Егоїсти здатні до жорстоких дій, неадекватної поведінки та до проблематичних відносин з людьми в соціумі. Зазвичай розум егоїста мислить нездорово. Він сконцентрований на самому собі, що нерідко призводить до конфліктів. До егоїзму відносять такі прояви, як стреси, відчуття переваги над іншою людиною, комплекс неповноцінності, упередження чи дискримінація людей за їхню національну, культурну чи гендерну приналежність, відсутність емпатії. 

Історія поняття та терміну «егоїзм»

Вперше про егоїзм, як про певне начало поведінки людини, почали розмовляти у період Просвітництва. А слова «его», «егоїзм» з’явилися в словнику у 18 столітті у Франції. Французькі філософи того часу навіть створили теорію, яку назвали раціональним егоїзмом. За її засадами в основі моралі кожної людини лежать зрозумілі власні інтереси. Любов до себе в звичних межах моралі називали розумним себелюбством.

Егоїзм став об’єктом досліджень в різних галузях знань. Вже в 19 столітті егоїзм стали прирівнювати до індивідуалізму та протиставляти до згуртованості та альтруїзму. А вчений-генетик Володимир Павлович Ефроїмсон дійшов висновку, що розумне себелюбство передається кожній людині через гени. За його тлумаченням, егоїзм, який притаманний кожній людині, формувався протягом тривалого процесу природного відбору та є наслідком тривалої боротьби за виживання. Водночас боротьба ця не була окремою для кожної особистості, а для групи людей загалом. Тому генетик стверджує, що серед різних людиноподібних видів вижив саме той, де найбільше виявлялися вчинки взаємодопомоги та взаємопідтримки.

Як відзначати Всесвітній день обізнаності про его?

На інтернет сторінці, присвяченій цьому дню, вказано : Справжня причина страждань людини лежить у недостатній обізнаності про її «его» та про те, як воно контролює нашу свідомість. Саме тому дуже важливо, щоб кожен з нас приєднався до святкування цього дня, щоб віднайти его у собі, а також допомогти впоратися з проблемами, викликаними егоїзмом, своїм друзям, близьким та знайомим. Отже, що можна зробити в цей день? 

  1. Забути про всі свої образи щодо інших.
  2. Зателефонувати до своїх рідних та поцікавитися про їхнє самопочуття, стан справ тощо.
  3. Зробити добрий вчинок для знайомих, що потребують допомоги.
  4. Приготувати щось смачне для членів родини.
  5. Зробити подарунок для коханої людини.
  6. В жодному разі не сваритися та не дратуватися.

Цікаві цитати та поради у Всесвітній день обізнаності про его? 

Егоїзм – це ніщо інше, як обман, а смирення – це правда. Будьте смиренними та чесними.


Любов ніколи не може йти поруч з егоїзмом. Бажаєте знайти справжнє кохання? Відречіться від власного его.


У цей день обізнаності про егоїзм дайте обіцянку, що будете добрим до всіх, будете всіх поважати та належним чином ставитися до кожної людини.


Не думайте, що ви маєте перевагу над іншими. Не соромтесь прийняти допомогу від інших задля успіху.


Попри те, що слово «его» дуже маленьке та складається всього з трьох літер, воно здатне знищити щось дуже велике.


Любіть і поважайте всіх навколо. Не будьте егоїстичними та егоцентричними.


Станьте кращими, аніж ви були вчора. Відпустіть своє его і станьте безкорисливими. Прийміть найщиріші привітання з Всесвітнім днем обізнаності про егоїзм.

Читайте також: Цитати про життя

Коли будемо відзначати Всесвітній день обізнаності про его?

РікДатаДень
202411 травняСубота
202511 травняНеділя
202611 травняПонеділок
202711 травняВівторок
202811 травняЧетвер
На конкретну дату
Copy link