рух заради здоров’я

Всесвітній день руху для здоров’я

Що це за свято?

10 травня світова спільнота відзначає Всесвітній день руху для здоров’я. Відомо, що рух продовжує життя. А його відсутність навпаки, дається взнаки на організмі людини. Знижуються функції ЦНС, падає діяльність гормональної системи, людина швидше втомлюється, стає ослабленою, розгубленою тощо. Гіподинамія – саме так називають малорухливий спосіб життя – суттєво погіршує процес обміну речовин в організмі. Мета цього свята спонукати людей до фізичної активності. Ми повинні рухатися при першій можливості. Якщо робота є причиною пасивного способу життя, необхідно займатися фізичними справами, відвідувати фітнес-центр, займатися будь-яким видом спорту.

Схожі події:
⛹🏻‍♀️ Міжнародний жіночий спортивний день
⛹🏻‍♀️ День фізичної культури і спорту України
⛹🏻‍♀️ Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день руху для здоров’я?

Всесвітній день руху для здоров’я (World Move for Health) – щорічна глобальна ініціатива сприяння фізичній активності, що фінансується Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) із широким залученням громадських організацій у всьому світі. 

Всесвітній день руху для здоров’я було офіційно впроваджено в суботу 10 травня 2003 р. Ініціаторами виступили держави-члени ВООЗ після успіху Всесвітнього дня охорони здоров’я на тему «Рух заради здоров’я», який відбувся у 2002 р. Державам-членам пропонується щороку відзначати День руху за здоров’я, щоб пропагувати фізичну активність як важливу для здоров’я та добробуту.

Мета та основні цілі свята

Всесвітній день руху для здоров’я має певні цілі, які розроблені у відповідності з глобальними та національними стратегії. Та торкаються вони не тільки фізичної активності, а також здорового харчування та загального здоров’я людини. Нижче представлений перелік основних цілей:

 • Сприяти розробці стійких національних та місцевих ініціатив, політики та програм щодо фізичної активності.
 • Збільшити участь населення у фізичних навантаженнях.
 • Збільшити участь у фізичній діяльності через спортивні організації, заходи та інші соціально-культурні форуми.
 • Пропагувати здорову поведінку та спосіб життя та вирішувати проблеми, пов’язані зі здоров’ям через спорт та фізичну активність. 
 • Виховувати в собі хороші звички, відмовитися від вживання тютюну, харчуватися здоровими продуктами, зменшити насильство, стрес та соціальну ізоляцію.

Цікаві факти

 • Організм людини запрограмований на постійне активне життя. За спостереженнями японських медиків – в останні роки захворюваність на діабет серед населення Землі зростає прямо пропорційно до збільшення автотранспорту. Людина, що мало рухається, а пересувається здебільшого на автомобілі, з часом товстіє, а зайва вага є одним із факторів ризику цього захворювання.
 • Фахівці підрахували, для того, щоб рухатися достатньо для хорошого здоров’я та самопочуття, люди повинні щодня здійснювати від 10 000 до 25 000 кроків в залежності від віку.
 • А ще, було досліджено, що щотижня люди віком від 18 до 25 років мають активно рухатися 14 годин на тиждень, люди у віці від 25-ти років – 10 годин, а діти шкільного віку – 15-20 годин на тиждень.
 • Офіційно доведено, що люди, що активно займаються фізкультурою та фізичними навантаженнями на 90% знижують ризик захворіти серцево-судинними захворюваннями. Водночас ті, хто нехтують фізичними вправами, ризикують отримати хворобу серця у 55% випадків. Таким чином, більшість людей через своє незнання чи цілком свідомо відмовляється чи не від єдиного способу зберегти своє здоров’я та врятувати своє життя. Адже відомо, що жінки присвячують для своєї активності 0,5% часу, а чоловіки трошки більше – 1,5%.
 • За даними Міністерства здоров’я України, понад 80% смертей виникає у наслідок захворювань серцево-судинної системи, онкології, цукрового діабету та обструкцій легень. Водночас, ці захворювання легко піддаються профілактиці через здоровий спосіб життя. Якщо людина мало рухається, погано харчується, зловживає тютюном та спиртними напоями, це беззаперечно призведе до передчасної смерті. Середній вік українських чоловіків становить 68 років, а жінок – 78 років. Варто сказати, що ці показники суттєво нижчі, ніж в країнах Західної Європи.

Як відзначати Всесвітній день руху для здоров’я?

Час проведення подій залишається на розсуд та ресурси окремих країн. У 2003 році бразильська мережа «Agita Mundo Network» допомогла організувати понад 2000 заходів Move for Health (Рух для здоров’я) у 28 країнах світу. Канада проводить свою кампанію SummerActive (Літо активності), що відбувається з 9 травня по 21 червня 2003 р., разом з Днем руху за здоров’я, щоб допомогти населенню вбудувати фізичну активність у своє повсякденне життя. Як частина Європейської мережі здорових міст, міста 11 європейських країн організують кампанію «День танцю» (10-17 травня 2003 р.). 

У Пакистані організували національний семінар, на якому вирішили поєднати Всесвітній день руху для здоров’я з із національним планом дій щодо запобігання та боротьби з неінфекційними захворюваннями. У травні Польща продовжує свою національну кампанію «Відновити серце».

ВООЗ та її партнери сподіваються встановити День руху за здоров’я як загальну концепцію, а також як частину розширеної постійної ініціативи. В рамках цієї ініціативи мають проводитися регулярні фізичні навантаження для покращення здоров’я та добробуту.

Чому важливий цей день? 

В цей день різні спортивні організації влаштовують змагання та марафони, щоб привернути увагу людей до важливості руху задля їхнього здоров’я. Акції проводяться також в освітніх закладах, щоб заохотити дітей до рухової активності. 

Кожен з нас може інвестувати в своє здоров’я, і ці інвестиції – ніщо інше, як звичайна активність. Всесвітній день руху для здоров’я має стати певним поштовхом до зміни способу життя. Що можна зробити в цей день?

 1. Придбати абонент до фітнес-центру.
 2. Записатися в басейн.
 3. Зібратися з друзями та й відправитися на велопрогулянку.
 4. Зіграти у футбол.
 5. Зробити 10 000 кроків тощо.

Пам’ятайте, що рухова активність може замінити будь-які ліки, проте навіть самі дорогі та ефективні таблетки не зможуть замінити фізичних навантажень.

Коли будемо відзначати Всесвітній день руху для здоров’я?

РікДатаДень
202410 травняП’ятниця
202510 травняСубота
202610 травняНеділя
202710 травняПонеділок
202810 травняСереда
Copy link