Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй по співпраці Південь-Південь

Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй по співпраці Південь-Південь

12 вересня затверджене Міжнародним днем Організації Об’єднаних Націй по співпраці Південь-Південь.

Схожа подія:
🇺🇳 День державної служби ООН

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй по співпраці Південь-Південь

У 1974 році Генеральна Асамблея ООН затвердила створення спеціального підрозділу згідно з Програмою Розвитку ООН для сприяння технічної співпраці між державами, що розвиваються. Ця ініціатива стала причиною створення головного координаційного органу по співпраці Південь-Південь та трьохсторонній співпраці на міжнародній арені в межах системи ООН – Управління ООН по співробітництву Південь-Південь.

У 1978 році на конференції в Буенос-Айресі, учасниками якої стали країни півдня з технічного співробітництва, був затверджений план дій щодо розвитку та здійсненню цієї співпраці. Буенос-айреський план і став основою співпраці Південь-Південь, координує діяльність в цій сфері вищезгадане Управління по співпраці ООН. 

Важливість співпраці Південь-Південь

Співробітництво Південь-Південь – важлива ланка у міжнародних відносинах. Вона відкриває перед країнами з перехідною економікою чи економікою, яка розвивається, реальні можливості для поступового економічного зростання. Проблемою бідності в державах Півдня є не нестача потенціалу або здібностей, частіше за все проблемою є неповне використання та нераціональний розподіл ресурсів. Заручившись підтримкою, забезпечивши обмін знаннями та ідеями, країни Півдня здатні зміцнити свої позиції.

Позначки:
Copy link